komposlugiНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики (НКРЕ), з 1 червня підвищила тарифи на електроенергію для населення на 10 – 40% залежно від обсягів її споживання. А з 1 липня зростає плата і за теплопостачання та користування водою.

Конкретику щодо нових тарифів на тепло і воду «Нашому слову» поки що не повідомила жодна з організацій, що надають ці послуги.

Менська дільниця ПАТ «Облтеплокомуненерго» переадресувала до свого керівництва в Чернігів. Там технічний редактор Наталія Кузьменок повідомила, що нові тарифи вже почали діяти з першого дня липня, але детальне роз’яснення пообіцяла зробити десь за тиждень.

ТОВ «Менський комунальник» в особі його керівника Василя Зими був відвертішим:

– Поки що тарифи на водопостачання не підвищуємо, хоча потреба в цьому є велика, – сказав він. – Зараз підприємство задля економії працює в режимі шестигодинного робочого дня, нинішні тарифи не покривають витрат. Крім того, держава підняла плату за користування надрами на 450%. Зросли і розміри податків, які мусимо сплачувати.

– З 1 липня водопостачання не подорожчає, подавати нові тарифи на затвердження міськраді ми маємо право лише тоді, коли наші власні розрахунки перевірить столична інспекція по цінах і зробить позитивний висновок, – каже Василь Зима. – А туди пробитися зараз не реально – така черга, що наші колеги-корюківці стоять у ній ще з минулого року. Чекаємо, може, зважаючи на потреби всієї України, чиновники якось змінять порядок роботи цієї установи. Тож сьогодні я не готовий сказати конкретно, коли саме у Мені відбудеться підняття тарифів на водопостачання і водовідведення. Але те, що воно обов’язково буде і виявиться суттєвим, – підтверджую.

Додамо, що відшкодування різниці в тарифах «Менському комунальнику» з міського бюджету вже не буде – платитимемо з власної кишені. А тарифи за центральне теплопостачання тепер будуть єдині в усій області – тобто, однакові і в Мені, і в Новгороді-Сіверському, і в Ніжині та Чернігові.

Що ж до компенсації витрат на комунальні послуги у зв’язку з новими тарифами безпосередньо населенню, то, як повідомила Валентина Рогова, начальник відділу субсидій та адресних соціальних допомог управління соціального захисту населення РДА, з 1 липня впроваджується і нова адресна програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення.

Право на компенсацію матимуть сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму. Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення, запевняють чиновники.

Коментарі закриті.