Відповідно до п. 296.10. Податкового кодексу України право не застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій є лише у платників єдиного податку першої групи. Спрощенці ж другої і третьої груп можуть не застосовувати РРО лише в окремих випадках, а саме:

– при здійсненні діяльності на ринках;

– при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через пересувні засоби.

В решті ж випадків застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим.

Вказані норми набирають чинності для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року, другої групи – з 1 січня 2016 року.

Зазначеній категорії платників з метою підбору відповідної моделі РРО слід звернутися до сервісних організацій, які обслуговують касову техніку.

Ознайомитися з останньою редакцією Держреєстру реєстраторів розрахункових операцій, яку затверджено наказом Державної фіскальної служби України від 26.12.2014 р. №399, можна на сайті ДФС України.

Звертаємо увагу, що платники другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, починаючи з дати початку застосування РРО і до 1 січня 2017 року звільняються від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Коментарі закриті.