Нові правила – нові штрафиУкраїнським водіям вже не можна буде їздити містом зі швидкістю до 79 кілометрів на годину (лише 69), а за систематичну гонитву на шляхах позбавлятимуть прав на 10 років. Враховуватимуть фото- та відеофіксацію порушень.

Ці та інші нововведення викладені у новій редакції

Правил дорожнього руху (ПДР), котра була прийнята на засіданні Кабінету міністрів 11 лютого 2013 року. Документ набирає чинності вже з 15 квітня.

– Відповідно до нової редакції ПДР, вводяться багато нових понять, – пояснює начальник ВДАІ райвідділу УМВС України в Чернігівській області Олександр Демиденко. – Такі, як «газон» – «ділянка однорідної території з дерновим покриттям, яка штучно створюється шляхом посівів та вирощування трав», «маневрування» – «початок руху, перелаштування транспортного засобу з однієї смуги в іншу, поворот праворуч або ліворуч, розворот, рух заднім ходом, з’їзд на узбіччя», а ще «автопоїзд», «острівець безпеки», «денні ходові вогні» та інші. Відбулися певні зміни у визначенні понять «вимушена зупинка», «водій», «регулювальник», «темна пора доби». До речі, за новими правилами темним часом доби визначена «частина доби від заходу до сходу сонця». Раніше було передбачено, що це період від кінця сутінків (30 хвилин після заходу сонця) до початку ранкових сутінків (30 хвилин до сходу).

Зупинка і стоянка на газонах буде заборонена, а дорожні знаки тепер матимуть перевагу перед дорожньою розміткою. Раніше вони нерідко суперечили розмітці, при цьому було незрозуміло, чим керуватися водієві. Зараз пріоритет буде закріплений за постійним знаком.

– Окрім іншого, буде введено ряд нових дорожніх знаків, – продовжує розповідь Олександр Миколайович. – Наприклад, додадуться «Пункт зупинки автобуса», «Кінець пункту зупинки автобуса», «Культова споруда», «Промислова зона», «Відеофіксація порушень», «Щільна забудова», таблички «Вид небезпеки». До білої і жовтої дорожньої розмітки додасться розмітка синього кольору (місця паркування на проїзній частині) і помаранчевого (тимчасова розмітка).

У новій редакції також закріплено положення, згідно з яким з 1 жовтня по 1 травня всі транспортні засоби за межами населених пунктів повинні будуть їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

З ПДР виключений пункт, згідно з яким обгін транспортних засобів дозволяється тільки з лівого боку, але ця поправка не означає дозволу на обгін праворуч по узбіччю дороги.

Остаточний варіант нової редакції Правил виключає положення про необхідність при знаходженні на трасі у темний час доби надягати водіям світловідбиваючий жилет. У ньому також немає чіткого положення про необхідність зміни шин з початком нового сезону.

Мітки: ,

Коментарі закриті.