Більше 360 тисяч жителів Чернігівщини – це пільговики.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Крім цього, більше 80 тисяч є особи з інвалідністю, серед них більше 4 тисяч – дітки, є серед цієї категорії 168 осіб, які отримали в силу участі в АТО. Є 50 людей, які загинули, захищаючи Україну, за ними залишилися їхні родичі, дружини діти. Є більше 9 тисяч осіб, які є вимушені переселенці».

Досить велика категорія, якою останні кілька років опікуються органи соцзахисту, – люди, які через низькі доходи не мають змоги сплачувати рахунки за комунальні послуги. На сьогодні 227 тисяч домогосподарств отримують субсидію.

 

Валентина Максименко, начальник управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у Чернігові ради: «Нові сім’ї звертаються. Кількість отримувачів житлової субсидії у нас постійно збільшується».

 

Серед новацій у сфері соцзахисту – монетизація пільг. Тобто пільговику держава виділяє «живі» гроші на отримання певної соціальної послуги. У планах Міністерства соцполітики — запровадити монетизацію субсидій.

 

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Є наміри запровадити монетизацію санаторно-курортного лікування. Ще відпрацьовується монетизація забезпечення засобами реабілітації, і автомобілями, до речі.»

 

З того, що вже монетизується, — це забезпечення чорнобильців санаторно-курортним лікуванням з 1 січня 2017 року.

 

Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у Чернігові ради: «Чорнобильці першої категорії вже мають можливості оздоровитись в санаторіях на вибір особи. Особа вибрала заклад, ми провели роботу щодо направлення до цього закладу. Такий же порядок запроваджується і по інвалідах загального захворювання, і по учасникам АТО».

 

Монетизовано і право інвалідів першої та другої групи — учасників АТО, а також право сімей загиблих, на належні житлові умови. Зазначені категорії можуть отримати від держави грошові виплати на будівництво житла або ж на купівлю на первинному чи вторинному ринку.

 

Ірина Марчук, начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у  Чернігові ради: «В кожному районі, в кожному місті створена комісія, яка визначає розмір компенсації. Відповідно до вимог чинного законодавства розраховується сума. І ця грошова компенсація надходить на спеціальний рахунок особи і особа має право самостійно вибрати житло».

 

Правом на таку компенсацію в області вже скористалося понад 20 сімей.

Відео Сівер-центр

Новости Чернигова

 

Коментарі закриті.