церкваТак вийшло з Миколаївською церквою XVIII століття, що в селі Городище Менського району. Фактично пам’ятка архітектури, старовинна дерев’яна церква, поволі розвалюється.

«Вона стоїть порожня і в дуже «тяжкому» стані, – говорить 37-річний отець Павло, настоятель іншої, Свято-Михайлівської церкви. – Ось минулого року було багато снігу, так сніг назбирався на даху і він провалився. Падає одна баня».

Дерев’яний храм міг би нині стояти в Музеї національної архітектури й побуту Пирогово, що знаходиться в однойменному селищі поблизу столиці.

«Як мені розповідали, свого часу приїжджали з музею Пирогово і хотіли ту церкву придбати. Для того, щоб розібрати, перевезти до музею і там встановити. Але громада не схотіла. Хоча пропонували великі на той час гроші», – розповів отець Павло.

Нині ж стан храму дає привід сумніватися, чи можливе його відновлення. Хоча в будь-якому разі вартість реставрації є «непідйомною» для громади.

«Раніше, коли храми були вже старі, їх розбирали. З дерева, яке залишилося більш свіжим, могли зробити якесь приміщення біля храму, а старе дерево спалювали», – додав наостанку настоятель.

церква2

Сергій Стук, газета “Чернігівщина”, №27.

Коментарі закриті.