З 1 по 30 квітня в Чернігівській області проводиться місячник добровільної здачі зброї.

У зв’язку із загостренням криміногенної обстановки в країні Менський райвідділ УМВС України в Чернігівській області закликає громадян з розумінням поставитись до вимог МВС і здати в органи міліції вогнепальну зброю, що не є законно зареєстрованою.

Усі, хто в період з 1 по 30 квітня добровільно принесе і здасть в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, будуть звільнені як від адміністративної, так і від кримінальної відповідальності.

Для тих, хто не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною або холодною зброєю, закон передбачає досить суворе покарання. Стаття 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність.

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо) – штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Варто зазначити, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані, після перевірки можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись ними.

Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої світової війни, міліція просить звернутися до працівників дозвільної системи з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.

Коментарі закриті.