Проблема легалізації доходів населення є дуже важливою для економічного зростання і забезпечення соціального захисту населення. Заробітна плата – найважливіший розрахунковий показник, що свідчить про рівень добробуту населення, його купівельну спроможність і гідну пенсійну забезпеченість.

Однак деякі роботодавці продовжують застосовувати таку форму тіньових трудових відносин, як мінімізацію витрат на оплату праці.

У рамках боротьби з цим негативним явищем, фіскальною службою області проводяться заходи, головною метою яких є залучення громадян до оподаткування отримуваних доходів.

Так, з метою виявлення та упередження порушень законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам, органами ДФС Чернігівської області протягом І півріччя 2016 року перевірено 105 суб’єктів господарювання.

За результатами проведених перевірок донараховано 7222,8 тис. грн., з яких до бюджету вже надійшло 839,9 тис. грн.

В ході 19 документальних перевірок суб’єктів господарювання, встановлено факти неперерахування або несвоєчасного перерахування утриманого податку з доходів фізичних осіб до бюджету.

За наслідками перевірок донараховано 898,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 146,9 тис. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Під час проведених фіскальними органами області заходів щодо запобігання та упередження використання неоформленої найманої праці суб’єктами господарювання, протягом першого півріччя було легалізовано роботу 1538 найманих неоформлених працівників, а до державної реєстрації залучено 593 особи. Як результат, до бюджету додатково спрямовано 832,8 тис. грн. податків.

Коментарі закриті.