На зберігання до зернового складу філії ПАТ ДПЗКУ «Менське хлібоприймальне підприємство» цьогоріч надійшло 25 тисяч тонн збіжжя. Тут же зберігається 8349 тонн зерна Державного аграрного фонду. Про якість зберігання врожаю та контроль за цим розповідає державний інспектор відділу контролю якості та безпеки зерна від Чернігівської обласної державної інспекції сільського господарства Валентина Лисиця.

– Наша інспекція здійснює постійний контроль за дотриманням вимог стандартів, технічних умов та нормативних документів, пов’язаних з якістю та безпечністю сільськогосподарської продукції, дотриманням зерновим складом технічного регламенту, а також – проведення декларування зерна та цукру, – каже Валентина Григорівна

За інформацією держінспектора, проводяться постійні перевірки сформованих до зберігання партій, особлива увага приділяється якості зберігання державного зерна. Під контролем інспекції і збіжжя, котре надійшло від товаровиробників за останню добу.

Якщо виявляються розбіжності щодо якості, то здійснюється перерахунок. У разі, коли виробник не погоджується з результатами визначення якості, тоді комісія у присутності інспектора відбирає проби, пломбує та направляє їх до Державного центру сертифікації та експертизи сільгосппродукції у Київ.

– Ми проводимо контрольні переважування зерна при надходженні чи відпуску, а також вагонних партій, – зауважує Валентина Лисиця. – Видаються сертифікати якості. Ще проводимо перевірки партій зерна, що вибули, та складаємо на них акти-розрахунки та акти-зачистки.

Коментарі закриті.