крадіжкаКрадіжки з автівок посідають окреме і особливе місце в переліку злочинів, які реєструються у міліцейських зведеннях. Власники автомобілів, нехтуючи правилами безпеки, залишають в салонах своїх автомобілів гроші, документи, магнітоли. Це, в свою чергу, привертає увагу автомобільних крадіїв. Останні випадки, що зареєстровані в черговій частині Чернігівського міського відділу УМВС, свідчать, що й сильні морози для злочинців не стають на заваді.

Начальник ЧМВ УМВС підполковник міліції Вадим Парфентьєв навів декілька прикладів таких крадіжок.

По-перше, це крадіжки біля магазинів та супермаркетів. Коли власники автівок, виходячи за покупками на деякий час, залишають автомобіль без нагляду. Подивившись в салон машини, крадії намічають собі план дій (звісно, якщо там є на що звернути увагу). Коли власник машини повертається, в нього виявляється прорізаним колесо. І поки він міняє запаски, всі цінні речі з салону безслідно зникають. Останній такий випадок трапився 6 лютого, коли у чоловіка таким чином, поки він міняв колесо, викрали барсетку з 5 тисячами гривень і маленький телевізор.

По-друге, трапляються такі крадіжки навіть поблизу дитячих садків. Адже батьки, поспішаючи завести своє чадо до групи, залишають автівку… незамкненою лише на кілька хвилин. Але цього часу достатньо для крадія.

По-третє, найпоширеніший спосіб – крадіжки з автомобілів, які власники залишають на ніч без нагляду біля будинків. Були такі випадки крадіжок, коли навіть присутність сигналізації ніяк не вплинула на крадіїв. З машини викрадали все, що мало будь-яку цінність.

Вадим Парфентьєв застерігає, що для запобігання скоєння такого роду крадіжок варто знати та виконувати певні правила безпеки. Наведемо лише найпростіші з них:

В обов’язковому порядку обладнайте автомобіль протиугонними пристроями.

Замикайте автомобіль, навіть якщо виходите з нього на короткий час.

На ніч ставте автомобіль в гараж, який оснащений надійними засувами, чи на стоянку, яка охороняється.

Не залишайте в автомобілі, особливо на ніч, магнітофон, радіоприймач, телевізор та інші цінні речі, а також документи.

Будьте обачні і обережні.

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Коментарі закриті.