deklaratsiyaЯкщо платник податку у минулому році отримав приз або виграш, то повинен завітати до органів Міндоходів за місцем податкової реєстрації і сплатити податок.

Про це повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Чернігівській області.

Податковим агентом платника податку під час нарахування доходу у вигляді призів (виграшів) у лотерею чи в розіграші є особа, яка здійснює таке нарахування. Такі доходи оподатковуються під час їх виплати та за їх рахунок.

Як виняток, до оподатковуваного доходу не включається:

– вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються переможці змагань, конкурсів (пп. 165.1.38 ПКУ);

– вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, (у 2013 році – 573,50 грн.). (пп. 165.1.39 ст. 165 ПКУ) за винятком грошових виплат у будь-якій сумі;

– сума коштів, отриманих як виграш, приз у державну грошову лотерею в розмірі, що не перевищує 50 мінімальних заробітних плат, тобто 57350 грн. – у 2013р.) (пп. 165.1.46).

Фахівці Міндоходів області також наголошують, що ставка податку на доходи фізичних осіб становить подвійний розмір – 30 відсотків до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшу у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів (п.167.3 ст.167 ПКУ).

Виграші ж у державній та недержавній грошовій лотереї та виграші гравця (учасника), отримані від організатора азартної гри, призи (виграші) у грошовій формі, одержані за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, оподатковуються за ставкою 15 відсотків, а якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (11470 грн. у 2013р. та 12180грн. – у 2014р.), до суми такого перевищення – 17 відсотків.

Не оподатковуються винагороди спортсменам – чемпіонам України, призерам спортивних змагань міжнародного рівня, у тому числі спортсменам-інвалідам, а також вартість державних нагород від імені України, крім тих, що виплачуються коштами чи іншим майном, сума Нобелівської чи Абелівської премій.

Довідково: Оподаткування виграшів та призів передбачено нормами Податкового кодексу України пп.165.1.1, 165.1.46, 167.1, 167.3.

Коментарі закриті.