kibershaxraiБіль утрати ще одного захисника – славного менянина, який добровільно взяв до рук зброю, щоб захистити свій народ – в черговий раз нагадала, що на сході України триває неоголошена, але така жорстока війна. Не ми, українці, її розпочинали, та, власне, нас ніхто і не питав: ворог сам прийшов на нашу землю і розпочав бойові дії, у той же час розповідаючи усьому цивілізованому світу брехливі історії про якесь громадянське протистояння.

Російські військові, на російській техніці, з використанням російського озброєння, руками озброєних до зубів проросійських бойовиків, російських найманців, російських солдатів та злочинців вчиняють злочини на сході нашої країни. Головна мета – шляхом знищення незалежності України довести зазомбованому російському народові (і не тільки), що альтернативи владі у самій Росії на даний час нема і у найближчому майбутньому бути не може, що Україна не може бути НЕЗАЛЕЖНА від Росії, що будь-яка країна у світі (!) повинна питати дозволу російського “царя” з усіх питань, які раптом можуть зашкодити його інтересам…

І повірте, заради збереження своєї влади «цар Пу» ладен піти на будь-що, навіть на війну в Україні, що, власне, і відбувається. Але ця війна нова, вона ГІБРИДНА, і в першу чергу – ІНФОРМАЦІЙНА. Це коли руками одурманених людей під керівництвом російських спецслужб вчиняється черговий злочин проти людяності і одразу ж приписується російськими ЗМІ (а точніше ЗМД – засобами масової дезінформації) українським військовослужбовцям, Національної гвардії або міфічним “бандерівцям”. Коли кожна друга новина нашвидкуруч вигадана в кремлівських кабінетах і ніяк не відповідає дійсності. Коли нескінченними розмовами про неіснуючий фашизм в Україні, про підступних та всюдисущих американців або зажерливих європейців просто “забивають баки” простим росіянам та і цілому світу, відволікаючи від реального стану справ у РФ, тим часом породжуючи міжетнічну ненависть та вирощуючи ціле покоління справжніх фашистів…

Масштаби російської брехні-пропаганди вражають. Кремлівські очільники витрачають мільйони доларів для розповсюдження своєї брехні та нав’язування вигідної їм думки у всьому світі. Активно використовуються ТБ-канали, інтернет, російські соціальні мережі, проросійські друковані видання, а також “сарафанне радіо”.

Не вірите? А звідки, на вашу думку, стільки розмов про три десятки (!) “двохсотих”, яких все, нібито, везуть у Мену, Дягову чи інший населений пункт району, області чи України? І раптом, забуваючи про все на світі, ми починаємо обговорення таких жахливих, але НЕІСНУЮЧИХ новин, замість того, щоб приділити час та увагу сім’ї, займатись домашніми справами або навіть справами державної ваги – люстрацією, протидією корупції та реформами.

А ви знаєте, що Путін боїться реалізації реформ в Україні не менше, ніж московського майдану? Тому і використовує будь-яку можливість для загальмовування реформ та демократичних процесів в Україні, знищення її економіки та створення негативного іміджу на світовій арені. І зараз активно спонсорує війну.

Імперські плани Путіна досить амбітні: захопити усі південні області України чи “прорубати” коридор до Криму, чи хоча б нав’язати повністю зруйнований донбаський регіон і без того нещасній економіці України. Тобто, зробити все можливе, щоб не допустити зближення України з Європою. А російські ЗМД подадуть це як “миротворчий процес братської Росії” в неіснуючій громадянській війні на сході України.

До речі, більшість російського ефіру займають псевдоновини саме про Україну, і якби їх забрати з ефіру, то російським медіа довелось би розповідати про біди та проблеми самої Росії, економіка якої лопнула як мильна булька, а резерви от-от закінчаться. І російська влада терміново б знайшла іншого “цапа-відбувайла”. Так було у Чечні, Грузії, а тепер – в Україні.

А захоплення нових територій дозволяє задарма викачувати з них ресурси, вигадуючи черговий ріст економіки РФ, “віджимати” бізнес. Згадайте захоплений Крим, луганські заводи, донецьке вугілля, тисячі загиблих. Агресор не спиняється на перед чим. Схоже, навіть світові лідери це зрозуміли, збагнувши, що з Путіним просто неможливо домовлятися. Він давно вважає територію колишнього СРСР власною і сам там “грається”, а заперечувати варвару з ядерною кнопкою ніхто з лідерів цивілізованих країн не наважується. Тим більше, що більшість ним награбованого знаходиться у світових банках та працює також і на економіку країн тих же світових лідерів. Звідси і стільки розмов про санкції, які хоч і “покусали” російську економіку, але все ж ніяк не можуть нанести вирішальний удар, щоразу відступаючи до нових “якщо…”

І що ж залишається робити українцям, як боронитися від ворога? Це завдання покладено на Збройні Сили України, Національну гвардію, МВС, СБУ, прикордонників, добровольчі батальйони. І вони з честю виконають свій військовий обов’язок, розраховуючи на нашу з вами підтримку. А також на мобілізацію, яка, до речі, вже довела свою ефективність, надавши змогу за короткий термін закласти основи відродження української армії, і черговий етап якої Путін пробує зірвати будь-якими засобами, не даючи змоги провести заплановану ротацію-демобілізацію, розхитуючи економіку та породжуючи протестні настрої.

А зараз питання: що кожен з нас зробив для підтримки наших захисників? Став волонтером чи, може, розпочав їм допомагати? Викриває фейки та брехню в інтернеті чи вирішив захищати суверенітет України зі зброєю в руках та записався добровольцем до Збройних Сил?

Зараз не час ховатись по задвірках. Не час відсиджуватись. І якщо ми не хочемо, щоб події зі сходу перенеслись у наш район, а оселі були розстріляні з російських градів, слід єднатися та ставати на захист Батьківщини.

Захистимо Україну разом!

Геннадій ПРИМАКОВ, перший заступник голови райдержадміністрації.
Віктор ПАВЛЮК, військовий комісар.

Коментарі закриті.