За даними Міністерства праці та соціальної політики, на початок цього року в Україні було зареєстровано 2,6 мільйона інвалідів. Щорічно до лав інвалідів потрапляє чверть мільйона українців. Причому інвалідність «молодіє» – більшість людей середнього віку, працездатні. За рішенням Генеральної Асамблеї ООН, 3 грудня щорічно світова громадськість відзначає Міжнародний день інвалідів.

Інвалідам праці в Менському, Корюківському та Сосницькому районах виплати проводить відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Менському районі. За повідомленням начальника відділення Галини Коваленко, на сьогоднішній день на обліку перебувають 163 інваліди. З них – дев’ять інвалідів першої, найважчої групи, 33 інваліди другої групи, 121 інвалід третьої групи.

Відділення сплачує допомогу по тимчасовій втраті працездатності, щомісячні страхові виплати в разі стійкої втрати працездатності та одноразову допомогу. Протягом 2011 року відділення виплатило понад 767 тис. гривень.

Крім цього, відділення надає різноманітні медико-соціальні послуги потерпілим.

У відділенні нема «черговості», всі види медико-соціальних послуг, визначені МСЕК, надаються стовідсотково: санаторно-курортне лікування, медична реабілітація, побутовий і сторонній догляд, забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами, необхідними лікарськими засобами, спеціальними засобами пересування (автомобілями) та інше. До речі, в цьому році потерпілим на виробництві вже надано таких послуг на суму понад 248 тис. гривень.

Міжнародний день інвалідів, зрозуміло, громадськість не повинна відзначати як свято. Це – можливість для суспільства в черговий раз запитати себе, що ж за цей рік зроблено для полегшення і покращення життя цих людей, вирішення проблем і клопотів, з якими вони щодня стикаються і сприймають їх через свій стан значно гостріше й болючіше, ніж здорові люди.

З усіх питань щодо настання права та здійснення виплат, надання медико-соціальних послуг звертайтеся за телефонами: 2-24-30, 2-12-53.

Коментарі закриті.