У нашому суспільстві має місце таке явище, як робота працівників без укладання передбачених законодавством трудових договорів. Податківці постійно проводять роботу з підприємцями щодо викорінення даного явища.

Та чомусь і самі працюючі громадяни не звертають увагу на те, що погоджуючись на „неформальні” трудові відносини, вони позбавляються соціальної захищеності – держава може захистити повною мірою лише легальних працівників.

Тобто, погоджуючись на такі трудові умови, кожен працюючий повинен визначити для себе, чи не втрачає він більше, аніж заробляє. Розраховувати на пенсійне забезпечення, оплату лікарняних за станом здоров’я чи по догляду за дитиною трудовому нелегалу не доводиться.

Дане питання постійно перебуває на контролі у податківців. Так, з початку 2010 року працівниками Чернігівської МДПІ спільно зі співробітниками відділу податкової міліції проведено 60 перевірок суб’єктів господарювання за результатами яких легалізовано 47 робочих місць, при цьому до бюджету додатково мобілізовано 4,5 тис. грн. Робота у даному напрямку продовжується.

З метою недопущення використання праці неоформлених найманих працівників, Чернігівська МДПІ звертається до мешканців району і наголошує, що про всі факти порушень у цьому напрямку потрібно повідомляти.

Забезпечте собі соціальну захищеність – не користуйтесь „неформальними” трудовими відносинами!

За матеріалами: val.ua

Коментарі закриті.