З 1 січня наступного року сільськогосподарські товаровиробники, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 100 гектарів без проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь, будуть притягуватись Державною інспекцією сільського господарства України до адміністративної відповідальності.

– А це – солідний штраф, – зазначає головний спеціаліст відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області Павло Любенко, – від 5100 до 8500 гривень.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів» було змінено правила використання земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, до Земельного кодексу України внесено зміни, за якими земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель.

Проект землеустрою розробляється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування та укладеного договору між землевласником та розробником проекту землеустрою. Зазначені вимоги поширено на власників землі та землекористувачів, які використовують земельні ділянки загальною площею понад 100 гектарів, на період до 1 січня 2015 року.

За словами Павла Любенка, на території нашого району нараховується 31 такий сільгоспвиробник. Усім їм слід звернутися до райдержадміністрації для отримання дозволу на розроблення проектів землеустрою і укласти з проектними організаціями договори на розробку проектів. Поки що тільки 10 товаровиробників звернулися до РДА за дозволами і отримали їх.

Коментарі закриті.