облдержадміністраціяСаме таке завдання поставив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко керівникам структурних підрозділів ОДА, установ та організацій області 7 грудня на розширеному засіданні обласного оперативного штабу з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2013/2014 року.

У засіданні також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Микола Стрілець, заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, керівники обласних управлінь і організацій.

На оперативному штабі розглянули питання готовності обласних управлінь, організацій і підприємств, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій і роботи в екстремальних зимових умовах.

Звертаючись до присутніх, Володимир Хоменко зазначив, що актуальність розгляду цього питання обумовлена нагальною необхідністю підготовки органів влади на місцях, кожного керівника на відповідній ділянці роботи щодо вжиття завчасних ефективних заходів попередження небезпечних подій і мінімізації наслідків стихійних природних явищ, техногенних аварій, саме в зимовий період, забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення і сталої роботи господарського комплексу області.

«На засіданні Уряду 4 грудня Прем’єр-міністр наголосив, що залишається абсолютно необхідна для цивілізованої європейської держави робота. За словами Главу Уряду, виконавча влада працює безперебійно і контролює ситуацію в державі і жодних збоїв, на щастя, не сталося, не дивлячись на протиправне блокування окремих органів влади», – підкреслив очільник області.

З іншого боку, несвоєчасне проведення заходів з підготовки до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, на будь-які небезпечні події може призвести до порушення нормальних умов життєдіяльності населення і функціонування об’єктів та систем життєзабезпечення, завдання значних матеріальних збитків, а ще гірше – призвести до травмування або загибелі людей.

Під час засідання керівники структурних підрозділів ОДА, установ, організацій області доповіли про стан підготовки та взаємодію у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Володимир Хоменко звернув увагу кожного керівника на персональну відповідальність за вжиття адекватних заходів запобігання негативним наслідкам та здатності ефективного реагування в разі виникнення небезпечних подій і надзвичайних ситуацій.

За словами керівника області, нагальними на сьогодні є виконання завдань щодо відпрацювання планів взаємодії органів виконавчої влади, управлінь, організацій і підприємств, аварійно-диспетчерських служб по кожній адміністративній території до об’єкта включно; забезпечення готовності техніки і механізмів, які передбачається залучати для ліквідації надзвичайних ситуацій у зимовий період; вжиття заходів безаварійної роботи об’єктів і систем, які забезпечують життєдіяльність населення, особливо в умовах зниження температури повітря та ускладнення погодних умов; створення запасів пально-мастильних матеріалів для забезпечення роботи техніки і механізмів протягом зимового періоду та забезпечити нормальний температурний режим в закладах освіти, охорони здоров’я і соціальної сфери, постачання продуктів першої необхідності, безперебійної медичної допомоги та організації допомоги людям у разі потреби.

«Головне – зробити все, щоб не допустити загрози для життя і здоров’я людей, забезпечити стабільну роботу транспортної інфраструктури, об’єктів і систем, що забезпечують життєдіяльність населення», – наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Чернігівська ОДА

Коментарі закриті.