Не за горами літні канікули, тож у школярів з’явиться досить вільного часу. Батьки – на роботу, а діти на тривалий час можуть залишатися без нагляду дорослих. Саме у такий період найбільше трапляється випадків невиробничого травматизму на об’єктах електропостачання, попереджає інспектор енергонагляду району електричних мереж Роман Гамениця:

– Як свідчить статистика, у нашій області від ураження електричним струмом щороку травмуються десятки жителів, часто – діти. Протягом 2009 року на обладнанні компанії «Чернігівобленерго» загинуло четверо людей, двоє чоловіків отримали серйозні електричні опіки. Більшість випадків пов’язані із самовільним проникненням до розподільчих пристроїв трансформаторних підстанцій та зі спробами крадіжки металу з електроустановок.

Минулого року в Ічнянському районі молодий чоловік самовільно проник на опору повітряних ліній і був смертельно травмований. Подібне сталося і в Городні. При спробі крадіжки електроенергії у червні 2009 року в Козельці загинула жінка. У нинішньому році на абонентській підстанції у Мені було виявлено труп молодого чоловіка, який, проникнувши до електроустановки, був смертельно уражений електричним струмом.

Основними причинами більшості нещасних випадків є порушення вимог «Правил охорони електричних мереж». Аби уникнути травмування, в жодному разі не торкайтеся дротів, що впали на землю. Виявивши такі дроти, необхідно негайно повідомити чергового диспетчера за телефоном 2-12-36.
Батьки і вчителі для запобігання дитячого травматизму повинні постійно роз’яснювати дітям небезпеку електричного струму, порядок поведінки поблизу електроустановок, не допускати дитячих ігор поблизу діючих електроліній та трансформаторних підстанцій.

Коментарі закриті.