– Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне питання сьогодення, – наголосив голова райдержадміністрації Валерій Щукін на сьогоднішній нараді із керівниками структурних підрозділів та керівниками районних служб.

 Заробітна плата є однією з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів,  зазначив очільник району.

З інформацією про легалізацію зайнятості та заробітної плати в районі виступили представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Менської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, управління Пенсійного фонду України у Менському районі.

 

У своїх доповідях наголосили, що керівники підприємств при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

 

Назвали роботодавців району, які виплачують своїм працівникам зарплату на рівні або меншу за мінімальну, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

 

У підсумку голова райдержадміністрації Валерій Щукін наголосив на посиленні роз’яснювальної роботи по дотриманню всіх вимог чинного законодавства про працю. Адже це надасть змогу з одного боку  отримувати працівникам певні соціальні гарантії, а  в майбутньому пенсії, а з іншого боку — уникнути накладення штрафів на роботодавців.


 

РДА

 

Коментарі закриті.