9 грудня 2016 року в Мені відбулась публічна дискусія на тему: ”Правове регулювання етичних стандартів у роботі в органів місцевого самоврядування”.

Як відомо Менська міська рада одна з 4-х місцевих рад Чернігівської області залучена до впровадження Етичних кодексів для депутатів  місцевих рад та створення етичних комісій.

В ході дискусії представник коаліції “Прозорі ради” Сергіенко Тетяна розповіла про громадську ініціативу створення етичних кодексів та впровадження їх в місцевих радах також які питання врегульовують етичні кодекси, а саме :

  • Поводження на засіданнях ради при роботі в комісіях
  • Стосунки з виборцями
  • Взаємовідносини зі ЗМІ
  • Правила поведінки в Інтернеті
  • Стосунки з органами, що представляють інші гілки влади
  • Запобігання проявам корупції
  • Отримання подарунків та винагород
  • Врегулювання конфлікту інтересів
  • Контроль за дотриманням Кодексу

Присутній на заході міський голова міста Мена Генадій Примаков зазначив “Ця ініціатива підвищує рівень довіри громадян до міської ради, також  підвищить  персональну відповідальності за належне виконання обов’язків та запобігання зловживанням службовим становищем депутатами міської ради, забезпечить прозорості  у роботі міської ради”.

Його слова підтримала заступник голови міської ради Інна Скляр “Створення етичних кодексів створюють єдині правила для депутатів та підвищує рівень їх відповідальності перед громадою, бо вони тим самим зобов’язуються дотримуватись цих правил”.

Представник Центру Політичих студій та аналітики “Ейдос” Гюнель Бабакішієва розповіла, що прийняття міською радою етичного кодексу створить більшу (інвестиційну) привабливість міста перед іноземними інвесторами для залучення коштів на інфраструктурний розвиток міста.

Голова ГО “Надійний партнер” та заступник міського голови міста Мена 6-го скликання  Юрій Стальніченко розповів з досвіду спілкування з іноземними інвесторами – “Що прописано в етичних кодексах і іноземців вчать з дитинства в дитсадках і сім’ї, а нашим громадянам нажаль необхідно вчитись”.

До проведення зустрічі представники депутатського корпусу були скептично налаштовані, але під час дискусії їхня думка змінилась і присутні депутати виразили готовність підтримати проект рішення яке виноситься на наступну сесію яка відбудеться 15 грудня.

Громадськість висловила сподівання,  що і інші депутати, які не були присутні на зустрічі, підтримують етичні кодекси та разом з громадою будуть працювати в етичній комісії.

Кампанія з  імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади. Наразі кампанія охоплює 16 органів місцевої влади, серед яких 4 в Чернігівській області.
Автор: Чернігівська обласна ГО ЦПСА

Коментарі закриті.