Гарна новина для українських інвесторів: для них стає доступним новий інструмент вкладення коштів – інвестиційні монети з дорогоцінних металів. Для пересічних українців вони обіцяють стати відмінною альтернативою нестабільній останнім часом іноземній валюті.

Про це “Нашому слову” повідомила прес-служба Національного банку України.

Національний банк України викарбував першу партію золотих інвестиційних гривень – це монети 999,9 проби із золота й срібла. Найближчим часом Нацбанк запропонує інвесторам золоті монети вагою 1/10 унції і 1 унція золота (в 1 унції – 31,1 грама), а також срібні монети вагою в 1 і 2 унції. Реалізовувати такі монети НБУ планує через свої територіальні управління та мережу комерційних банків. Як запевняють в НБУ, вартість золотих гривень буде максимально наближена до ціни металу, з якого вони виготовлені. Їх можна буде не тільки купувати-продавати, але й розміщувати на депозитах, надавати у вигляді кредитів, оформляти як заставу та передавати на довірче зберігання.

Вигода для інвесторів, які вкладатимуть свої заощадження в такі монети – очевидна. По-перше, купівля монети є вигіднішою, аніж купівля злитка, оскільки маржа банків на купівлю-продаж злитку іноді сягає 20% від його ціни. По-друге, меншим є ризик натрапити на підробку, адже підробка монет прирівнюється до підробки грошей, крім того, підробити монету, на відміну від злитка, надзвичайно складно. По-третє, золото на сьогодні, напевно, найвигідніший спосіб довгострокового інвестування. Адже чим неспокійнішою є ситуація на світових фінансових ринках, тим активніше коливаються ціни на золото і, відповідно, зростає попит на нього з боку населення. Тільки за останній рік ціна жовтого металу збільшилася на 26% (до $1740 за унцію), за три останні роки вона зросла більш ніж у двічі, а за 10 років – в шість разів.

– Це буде ще одна валюта, для якої в банках встановлюватимуть обмінний курс, – так охарактеризував новий інвестиційний інструмент глава Національного банку України Сергій Арбузов.

Котирування інвестиційних монет визначають в НБУ щодня. Важливо те, що при угодах купівлі-продажу такі монети звільнені від податку на додану вартість. Їх в будь-який час можна обміняти в банку або обмінному пункті за курсом НБУ для банківських металів, а процедура перевірки на справжність є набагато простішою і швидшою, аніж у золотих злитків.

До речі, «золотий проект» Нацбанку незабаром матиме солідну сировинну основу: наприкінці минулого року НБУ отримав в управління державне регіональне геологічне підприємство «Пiвнiчгеологiя», яке займається розвідкою і видобутком золота. Так що незабаром українці зможуть купувати монети, які на 100% складаються з нашого, вітчизняного металу.

Мітки: ,

Коментарі закриті.