– Аналіз інфляції за жовтень цього року свідчить про продовження збереження цінової динаміки, яке можна визначити як цінову стабільність, – зазнчає директор генерального економічного департаменту НБУ Олександр Петрик.

Про це “Нашому слову” повідомила прес-служба Національного банку України.

Так, за даними Державної служби статистики України, споживчі ціни у жовтні 2012 року порівняно з попереднім місяцем і відповідним місяцем минулого року не змінилися. У річному вимірі індекс споживчих цін залишається на нульовому рівні вже третій місяць поспіль, а показники місячної інфляції перебувають на близькому до нуля рівні вже понад рік.

Вагомим чинником такої динаміки у жовтні є зменшення на 0,2% цін на продовольчі товари, адже їх питома вага перевищує 50% у загальному споживчому кошику і має вирішальний вплив на рівень цін. Таким чином, висока пропозиція продовольчих товарів стала основним фактором утримання інфляції на низькому рівні.

Також на рівень цін у жовтні вплинуло незначне зростання (на 0,1%) цін на комунальні послуги. Крім того, у зв’язку зі збільшенням в III кварталі вартості нафти у жовтні на 0,9% зросли ціни на паливо.

Завдяки стабільності курсу та низькому рівневі цін, зокрема, низькій інфляції в країнах – основних торговельних партнерах, базова інфляція зросла у жовтні лише на 0,1%. Значною мірою така динаміка продовжує обумовлюватись як ефектами від зменшення цін на сирі продукти харчування, так і зниженням імпортованої інфляції.

У поточному році на цінову динаміку в нашій країні значно впливають ціни на світових ринках, оскільки Україна має відкриту економіку і, як наслідок, є залежною від них. Отже, стагнація та відповідне зниження цін в єврозоні безпосередньо впливають на ціноутворення в Україні. Зокрема, зниження цін на світових ринках промислових та сировинних товарів продовжує чинити тиск на ціни виробників: у жовтні вони знизилися на 1,5%, а в річному вимірі їх зростання уповільнилося до 0,6%.

Коментарі закриті.