zernoДержавний резервний насіннєвий фонд України готовий продавати насіння ярих сільськогосподарських рослин усім бажаючим. А Аграрний фонд приймає заявки від сільгоспвиробників на реалізацію майбутнього врожаю. Про це повідомив «Нашому слову» заступник голови Менської РДА, начальник управління агропромислового розвитку Павло Терентієв.

Хочеш – купуй…

Продаж насіння за умови 100% попередньої оплати проводиться за клопотанням сільськогосподарських товаровиробників до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Купити насіння з відстрочкою платежу до одного господарського року можна за клопотаннями управлінь АПР райдержадміністрацій до цього ж міністерства. Умови – поетапна оплата згідно з графіком, з обов’язковою попередньою оплатою не менше 30% вартості.

Насіння соняшника та кукурудзи минулих років відпускається без попередньої оплати, насіння кукурудзи урожаю 2013 року – з 10% попередньою оплатою.

За заявами-клопотаннями потрібно звертатися до управління АПР райдерж­адміністрації (кабінети №1 та №13), телефони для довідок: 2-14-42, 2-10-09.

А хочеш – продавай

На сьогодні Аграрний фонд приймає заявки від сільгоспвиробників на реалізацію пшениці, жита та ячменю врожаю 2014 року. Авансування зазначених культур здійснюється за формулою 50% + 20%, з яких: 50% – під час укладання договору та 20% – за результатами весняного огляду страховою компанією відповідних посівів.

Навесні Аграрний фонд закуповуватиме овес, просо та гречку майбутнього врожаю 2014 року за фактом посівів цих культур. Після укладання відповідних угод сільгоспвиробники отримають аванс у розмірі 70%, що розрахований на підставі гарантованої нижньої ринкової ціни для відповідної культури.

Остаточний розрахунок здійснюватиметься за ринковими цінами з вирахуванням фіксованої знижки та виплаченого авансу.

А ще найближчим часом Аграрний фонд планує здійснювати реалізацію аміачної селітри за пільговими цінами сільгоспвиробникам, які уклали угоди на поставку зерна майбутнього урожаю.

Коментарі закриті.