Нашим воякам потрібні й шоломи, й амуніція
Геннадій Примаков та Юрій Цигипа: “Закуповуємо для армії тільки якісну амуніцію”.

Армія потребує серйозної підтримки. Очікуючи на дії з боку держави, ми, пересічні українці, повинні усвідомлювати, що успіх АТО у великій мірі залежить від кожного із нас. Кожна гривня, пожертвувана на потреби вояків, збереже чиєсь життя.

Купували ліцензійне

Завдяки ініціативі місцевих підприємців, керівників сільгосппідприємств та організацій і небайдужих громадян на потреби армії у Менському районі було зібрано загалом 412 тисяч гривень. Однак ці кошти швидко розійшлися.

– Купували від шкарпеток до приладів нічного бачення, – каже менський підприємець Анатолій Скиба. – А ще скільки потрібно всього придбати! Причому останнім часом потік пожертвувань на потреби армії помітно скоротився. У неділю наші волонтери від 8 ранку до обіду зі скринькою простояли на базарі, назбирали усього близько 80 гривень…

У приміщенні друкарні – штаб допомоги бійцям АТО. Сюди несуть продукти, гроші. Під час нашої розмови зазирнув боєць 41-го батальйону територіальної оборони Руслан Толстой. Вояка відпустили на кілька днів у відпустку – і знову на передову.

– У чому маєте потреби? – спитав Анатолій Скиба.

І мовчки дістав із кишені власні гроші. Ще й подбав, аби вояк вчасно дістався Ніжина, звідки вирушав потяг на схід. Отака вона, не афішована допомога…

Протягом кількох місяців група активістів Менщини суттєво підтримує армію.

– Купували військову амуніцію, бронежилети, шоломи, – показує накладні Геннадій Примаков (тиждень тому його було призначено на посаду першого заступника голови райдержадміністрації). – Купували й відправляли прикордонникам та бійцям у зону АТО бензопили, електростанції, прилади нічного бачення, рації, пальне, матраци, подушки, спальні мішки, одяг, гумові чоботи, тактичні рукавички, плащі, ліхтарики, продукти харчування, миючі засоби та багато іншого.

Геннадій Анатолійович зауважив, що усі речі, передані воякам, мають сертифікати якості.

– Наші хлопці власноруч перевіряли, – каже. – Возили бронежилети у Гончарівськ, стріляли по них – амуніція витримала. Випробовували і тактичні окуляри – теж якісні.

І поляки, і черкащани

Сконтактувавши з менськими активістами, допомогу українській армії надають не лише місцеві жителі.

Приміром, один із поляків, прочитавши в інтернеті про благодійну діяльність громадських об’єднань та ініціативних груп Менщини, приїхав до Мени власним мікроавтобусом, завантаженим берцями, аптечками та якісними спальними мішками. Усі ці речі під супроводом наших підприємців були доставлені до прикордонної частини.

Долучились до благодійної акції й черкащани: місцева громада зібрала кошти на допомогу нашим воякам і, скоординувавши дії з нашими активістами, відправила до армії військову амуніцію та продукти.

Потрібні кошти

Зважаючи на ситуацію, можна прогнозувати, що протистояння на сході швидко не припиниться – це думка авторитетних політиків, політологів та експертів. За два тижні – вересень, а з ним дощі, холод.

Очевидно, українській армії потрібно готуватися й пристосовуватися до військових дій в несприятливих погодних умовах. Потрібні будуть теплі речі, брезентові палатки, гумові чоботи тощо.

– А найбільший попит – на кевларові шоломи, котрі захищають від осколків, – говорить Геннадій Примаков. – Такі шоломи допомогли б урятувати не одне життя. Наразі ми замовили вже 40 шоломів. В Україні вони коштують 2900 гривень, ми знайшли по 1200. А ще украй необхідні тактичні окуляри, харчі й амуніція. Волонтери через так звані зелені коридори готові доправляти їх на передову. Аби придбати усе це, потрібні кошти. Вузьке коло наших місцевих підприємців знову скинулося по п’ять тисяч гривень, у магазинах та установах міста розташовані 20 скриньок для благодійних внесків на потреби армії. Тож не будьте байдужі!

Коментарі закриті.