Бажаючих отримати закордонний біометричний паспорт у Мені значно побільшало. Ще б пак! Адже з ним перетинати кордон з Європейським Союзом стало набагато простіше і комфортніше.
Як отримати та скільки коштуватиме паспорт – розповідає завідувач районного сектора управління Державної міграційної служби в області Юрій Соколко.
Їдуть звідусіль
– Для отримання біометричного закордонного паспорту потрібно звернутися до територіального підрозділу та надати свій паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і, якщо є, раніше оформлений звичайний закордонний паспорт, – пояснює Юрій Васильович. – Якщо подорожуватимете з дітьми, то на них також потрібно робити закордонний паспорт. Для цього один із батьків має подати заяву. Потрібно також враховувати те, що на місці при оформленні документа робитимуть фото дитини.
Ще однією особливістю є те, що для оформлення закордонного паспорта людина може звертатися до «паспортного столу» не лише за місцем своєї прописки. Тому в Мену наразі їдуть не лише з ближніх міст, а й Чернігова, Києва та інших.
Вартість звичайного (20 робочих днів) виготовлення паспорта – 557 гривень, терміновість (сім робочих днів) обійдеться у 810 гривень. Оплати здійснюється через банк.
Досить незручним, але справедливим є принцип «живої черги». Коли «Наше слово» побувало в районному секторі управління Державної міграційної служби, в коридорі в черзі знаходилося близько двох десятків людей. Тож розраховуйте на досить тривалі відвідини і відповідно плануйте свій час.
Безвіз на практиці
Меняни вже користуються безвізом і дуже тим тішаться. Так, Юрій Івченко з дружиною Вікторією нещодавно відвідали Париж.
– Я паспорт отримав чотири місяці тому, дружина ще торік потурбувалася, – розповідає Юрій. – Ми були приємно вражені при перетині кордону, коли працівник просто зчитав з наших паспортів інформацію і побажав приємної подорожі. Нічого більше не запитував і не перевіряв. Росіяни, котрі стояли поруч у черзі, зрозуміло що відчували і того не приховували. Я раніше їздив у Європу з візою і скажу, що по безвізу значно краще і по грошах, і по часу, і психологічно.
Нещодавно в Україні запрацювали недорогі авіасполучення, так звані лоукости: від Києва до Парижа квиток коштує 1200 гривень. Одна поїздка в паризькому метро, станція якого є прямісінько в аеропорту, коштує 1,9 євро, економне житло – 40 євро на добу з людини, враховуючи сніданок. Кава – від 1,5 до 4,5 євро в залежності де пити – біля стійки чи на терасі. Звичайна вода у Парижі так очищується, що її можна пити з-під крану.
За словами Юрія для комфортного перебування за кордоном варто вивчити англійську бодай на побутовому рівні. Стосовно уваги правоохоронців, то якщо не порушуєш законів, то у поліції до тебе не виникає ніяких питань. На вулицях Парижа багато мігрантів з різних країн, є сміття, бомжі, але це все контролюється і не спричиняє відчутних незручностей.
– Мена зараз стала чистішою за Париж, це факт, – запевняє Юрій, – але висока культура, яка формувалася віками і збереглась дотепер робить це місто фантастичним і неперевершеним по своєму колориту. Ейфелева вежа, Лувр, різні собори та пам’ятники – там кожен квадратний метр просякнутий історією і змушує відчувати велич століть.
Івченки оцінили свої враження від подорожі на 11 балів з десяти і радять не сидіти вдома, а скористатися безвізом і побачити все те прекрасне, що є у світі.
Довідково: Безвізовий режим для українців стосується загалом 30 країн Європи, включаючи 26 країн ЄС та ще чотирьох, які не є членами Спільноти, але входять до Шенгенської зони.