Бажаючих отримати закордонний біометричний паспорт у Мені значно побільшало. Ще б пак! Адже з ним перетинати кордон з Європейським Союзом стало набагато простіше і комфортніше.

Як отримати та скільки коштуватиме паспорт – розповідає завідувач районного сектора управління Державної міграційної служби в області Юрій Соколко.

Їдуть звідусіль

Для отримання біометричного закордонного паспорту потрібно звернутися до територіального підрозділу та надати свій паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і, якщо є, раніше оформлений звичайний закордонний паспорт, – пояснює Юрій Васильович. – Якщо подорожуватимете з дітьми, то на них також потрібно робити закордонний паспорт. Для цього один із батьків має подати заяву. Потрібно також враховувати те, що на місці при оформленні документа робитимуть фото дитини.
Ще однією особливістю є те, що для оформлення закордонного паспорта людина може звертатися до «паспортного столу» не лише за місцем своєї прописки. Тому в Мену наразі їдуть не лише з ближніх міст, а й Чернігова, Києва та інших.

Вартість звичайного (20 робочих днів) виготовлення паспорта – 557 гривень, терміновість (сім робочих днів) обійдеться у 810 гривень. Оплати здійснюється через банк.

Досить незручним, але справедливим є принцип «живої черги». Коли «Наше слово» побувало в районному секторі управління Державної міграційної служби, в коридорі в черзі знаходилося близько двох десятків людей. Тож розраховуйте на досить тривалі відвідини і відповідно плануйте свій час.

Безвіз на практиці

Меняни вже користуються безвізом і дуже тим тішаться. Так, Юрій Івченко з дружиною Вікторією нещодавно відвідали Париж.

Я паспорт отримав чотири місяці тому, дружина ще торік потурбувалася, – розповідає Юрій. – Ми були приємно вражені при перетині кордону, коли працівник просто зчитав з наших паспортів інформацію і побажав приємної подорожі. Нічого більше не запитував і не перевіряв. Росіяни, котрі стояли поруч у черзі, зрозуміло що відчували і того не приховували. Я раніше їздив у Європу з візою і скажу, що по безвізу значно краще і по грошах, і по часу, і психологічно.

Нещодавно в Україні запрацювали недорогі авіасполучення, так звані лоукости: від Києва до Парижа квиток коштує 1200 гривень. Одна поїздка в паризькому метро, станція якого є прямісінько в аеропорту, коштує 1,9 євро, економне житло – 40 євро на добу з людини, враховуючи сніданок. Кава – від 1,5 до 4,5 євро в залежності де пити – біля стійки чи на терасі. Звичайна вода у Парижі так очищується, що її можна пити з-під крану.

За словами Юрія для комфортного перебування за кордоном варто вивчити англійську бодай на побутовому рівні. Стосовно уваги правоохоронців, то якщо не порушуєш законів, то у поліції до тебе не виникає ніяких питань. На вулицях Парижа багато мігрантів з різних країн, є сміття, бомжі, але це все контролюється і не спричиняє відчутних незручностей.

Мена зараз стала чистішою за Париж, це факт, – запевняє Юрій, – але висока культура, яка формувалася віками і збереглась дотепер робить це місто фантастичним і неперевершеним по своєму колориту. Ейфелева вежа, Лувр, різні собори та пам’ятники – там кожен квадратний метр просякнутий історією і змушує відчувати велич століть.

Івченки оцінили свої враження від подорожі на 11 балів з десяти і радять не сидіти вдома, а скористатися безвізом і побачити все те прекрасне, що є у світі.

Довідково: Безвізовий режим для українців стосується загалом 30 країн Європи, включаючи 26 країн ЄС та ще чотирьох, які не є членами Спільноти, але входять до Шенгенської зони.

Коментарі закриті.