Українська спортсменка Оксана Зубковська здобула золоту нагороду на Параолімпійських іграх у Лондоні. Наша землячка встановила новий світовий рекорд у стрибках в довжину – 6,60 метра. Нагадаємо, що на попередніх Параолімпійських іграх у Пекіні Оксана також виборола «золото».

– Навчаючись у п’ятому класі міської школи імені Т.Г.Шевченка, ця дівчинка прийшла до нас у ДЮСШ «Колос» і стала займатися у секції легкої атлетики, – розповідає перший тренер олімпійської чемпіонки Надія Таратухіна. – За шість років тренувань Оксана досягла значних успіхів. Уже в десятому класі виконала нормативи кандидата у майстри спорту і завоювала звання чемпіонки України у стрибках у висоту та довжину. Тоді ж встановила рекорд області серед дорослих в стрибках у висоту, «взявши» 175 сантиметрів. По закінченню школи моя вихованка вчилась у Київському університеті фізичної культури і виконала норматив міжнародного майстра спорту.

Надія Петрівна розповідає, що після тріумфу у Пекіні спортсменка дозволила собі невелику перерву: вийшла заміж і встигла народити сина. Малюку нині виповнилося майже два рочки, а його талановита мама виборола лондонське «золото».

Мама Оксани Лариса Миколаївна розповідає:

– Телефонує мені з Лондона донька і каже, що через десять хвилин її будуть нагороджувати золотою медаллю. Ох і радощів було! І сліз! Отримуємо нині море вітань. Маленький Ванюша ще не зовсім вгадує маму, коли її по телевізору показують, однак скучив дуже. Нічого, скоро вони будуть разом.

До речі, своєю золотою нагородою Оксана Зубковська та й уся Україна мають завдячувати не в останню чергу Ларисі Миколаївні. Бо коли онуку виповнилося два місяці, перед Оксаною постав вибір: тренуватися далі чи ростити сина. Тоді вона спитала:

– Мамо, допоможете Ванюшу ростити?

Лариса Миколаївна погодилася. І майже два роки щотижня їздила до столиці: з понеділка по п’ятницю бавить малого, на вихідні – додому, в Мену. А вже з квітня, коли почалася серйозна підготовка до змагань у Лондоні, матері чемпіонки довелося аж чотири рази їздити на збори до Криму, щоб Оксана мала змогу ретельно тренуватися.

«Наше слово» електронною поштою привітало Оксану, яка ще перебувала в Лондоні, з перемогою та попросило поділитися враженнями.

– Я вірю у те, що, коли дуже багато працювати, то обов’язково будеш винагороджений. А особливо, якщо ти заради цього залишаєш свого маленького сина і не бачиш, як він росте, то у такому випадку просто неможливо виступити погано, – написала “Нашому слову” чемпіонка. – Я налаштовувалася на медаль заради своєї родини, яка дала мені можливість виступати і всіляко допомагає у підготовці. Мені просто дуже сильно хотілося отримати «золото», і я виклалася на всі 100. Емоції переповнювали після останньої спроби, коли я встановила світовий рекорд. Ось такого результату я не очікувала. Я дуже була задоволена собою і своїм тренером. У нас просто все вийшло!

– Виступала я практично на завершення змагань, – ділиться Оксана. – Наші хлопці вже з 30 серпня почали завойовувати медалі. А я навіть не уявляла, як виглядають олімпійські нагороди. Але не хотілося дивитися на чужу медаль, прагнула побачити свою. І ось вже 7 вересня у мене була власна медаль, золота! Емоції передати не можливо, навіть зараз пишу – і руки тремтять…

У середу олімпійська чемпіонка прилетіла з Лондона, її у аеропорту першими привітали мама, чоловік і маленький Ванюша. Тож із нетерпінням чекаємо приїзду Оксани Зубковської до Мени.

Коментарі закриті.