Василь Чепурний презентував свої книги у Менській районній бібліотеціНещодавно у читальній залі Менської районної бібліотеки відбулося представлення книг чернігівського журналіста, головного редактора газети «Сіверщина», голови обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василя Чепурного.

Презентація книг «Акурайку» та «В осім барку» фактично вилилася в таку собі дружню цікаву бесіду з непересічною особистістю. Адже Василь Чепурний – то людина, яка вміє сприймати та аналізувати факти, давати цікаві та ексклюзивні оцінки процесів у нашому суспільстві.

– Нам конче необхідно зрозуміти суть: ми – українці, – наголошує автор книг. – Ми є інші, у нас усього достатньо, аби жити. Чому ми так озираємося на Росію? Та якщо хочете знати, то, на мою думку, російська нація як така не існує, це скоріше конгломерат певний. Казав же Достоєвський колись: «Уся російська література вийшла з «Шинелі» Гоголя». А хто, наприклад, Тюмень «піднімав»? Вона на 70 відсотків освоєна українцями.

Хоча в книгах Василя Чепурного йдеться не тільки про Росію, але й про сучасну українську політику (розділ «Щоденник помаранчевого революціонера»), місце України у світі (розділ «Запасний світ – Америка»), ліричні почування автора.

Щодо Америки, то на запрошення Держдепартаменту США Василю Чепурному як редактору незалежної газети довелося прожити у цій країні три тижні. До речі, літав він туди разом із відомим журналістом Мустафою Найємом. Там вони побачили, яка вона, Америка, насправді. Відвідали редакцію легендарної газети «Вашінгтон
пост», побували і у владних кабінетах, і у бідних кварталах.

– Цікаво було спостерігати, як Мустафа Найєм, котрого ми звикли бачити на екранах телевізорів, прибирав посуд за бомжами в одній із благодійних їдалень, – відзначив Василь Чепурний. – І що ви думаєте – він був у захваті! Мовляв, залиште мене тут, стільки людей нових, стільки цікавих життєвих історій!

На презентації книг мова також ішла і про те, який він нині, інформаційний простір України, якою є наша національна література, чи є у нашій країні демократія і чи правильно здійснюється законотворчість в Україні.

Після завершення презентації відбулися збори районного осередку товариства «Просвіта». А районна бібліотека отримала подарунки: книги та диски з цікавою та змістовною інформацією.

Коментарі закриті.