Скучили вже за виборчими перегонами? Ні? А даремно. Верховна Рада призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 31 жовтня 2010 року.

3264541Гортаю підшивку «Нашого слова» за 2006 рік. Сторінки рясніють передвиборчими програмами численних місцевих осередків партій і блоків, які наполегливо завойовували серця, а точніше – голоси виборців. Ось тільки деякі цитати з обіцяного: «Ліквідація безробіття та причин, що його породжують»; «Впровадження доступних кредитних програм для молоді з покриттям державою відсотків за такі позички»; «Комунальні платежі будуть відповідати кількості наданих послуг та їх якості»; «Капітальний ремонт доріг до сіл»; «Здійснювати контроль за виконанням зобов’язань депутатів перед виборцями та вимагати прийняття закону про відкликання депутатів за ініціативою громади»…

Читати ці документи – надзвичайно цікаво. Вони були розраховані якраз до 2010 року. І судячи з рішучості претендентів на владу, світле майбутнє для наших людей уже настало. Агов! Де воно є?

Звичайно, можна знайти сотні залізобетонних пояснень, чому обіцяне так і не втілили в життя, – від «не до того було» до світової фінансово-економічної кризи. А може, варто тоді не грозитися вселенським щастям в окремо взятому районі, місті, селищі, селі, а просто взяти якусь одну нагальну проблему і на очах у безміри здивованих виборців вирішити її?

Або як комедійний, але «самий чесний кандидат» в президенти Єгор Лупан сказати правду. Хто бачив його відеоролик в Інтернеті чи по телевізору, той пам’ятає нетлінні слова Лупана: «Я буду красти. Кажу це чесно і прозоро. Але щомісяця я буду звітувати, скільки я вкрав і куди ці гроші пішли».

Дочекаємося нових програм. А тим часом обирати місцеве самоврядування ми знову будемо по-новому. Ухвалений у першому читанні закон передбачає, що до обласних, районних і міських рад половина депутатів обиратиметься за партійними списками, друга половина – за мажоритарною системою. У сільські і селищні ради повністю має повернутися мажоритарка – і ніяких партійних списків. Так само мажоритарно обиратимемо сільських, селищних і міського голову.

Коментарі закриті.