Народний депутат України Валерій Давиденко.16 лютого прем’єр-міністр Арсеній Яценюк надав річний звіт щодо результатів роботи оновленого уряду. Як народний депутат України офіційно зявляю: я оцінюю роботу уряду як незадовільну, я – за відставку уряду.

Перша причина – це антисоціальна політика, яка б’є по найбільш незахищеним верствам населення. Друга – це зміни у Податковому кодексі, які зачіпають виключно малий, середній бізнес і аграрний сектор.

Скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв – негативно вплине на рівень життя громадян України. Адже раніше цей спецрежим давав можливість тримати ціну на сільгосппродукцію на 20% меншу, ніж у Європейському Союзі. Тепер ми матимемо подорожчання продукції, яке веде за собою черговий виток інфляції.

Найбільше від скасування спецрежиму втратили дрібні сільгоспвиробники, і це при тому, що саме дрібні товаровиробники забезпечують продовольчу безпеку держави. А обов’язок держави – їм допомагати.

Коли Україна вступала у Всесвітню торгову організацію, спеціальний режим оподаткування для сільського господарства змогли відстояти. Це приблизно 30 євро дотацій на гектар. Для порівняння, німецькі та французькі фермери отримують по 400 євро дотацій на гектар. В Угорщині й Румунії – близько 200 євро на гектар. Цього року спецрежим оподаткування зламали. Але альтернативи йому в наших умовах немає. Особливо, якщо підприємства максимально переробляють сировину й забезпечують Україну якісними та безпечними продуктами.

Крім того, ускладнилися звіти. Через такі зміни ціни на продовольство всередині України зрівняються із загальносвітовими. Тепер вигідніше займатися просто експортом продукції рослинництва без переробки, без тваринництва. Уряд цілеспрямовано вбиває національного товаровиробника, перетворюючи Україну на сировинний придаток. Аграрії нині працюють вже на межі рентабельності. Але якщо вони підуть у збитки – чимало людей залишаться без роботи. Державі доведеться відшуковувати кошти на допомогу безробітним, на житлові субсидії.

Саме тому я не голосував за бюджет, не голосував за Податковий кодекс і підписав постанову про незадовільну роботу уряду. Не може український уряд опікуватися лише інтересами транснаціональних компаній.

Вважаю, що збереження уряду Яценюка – це поглиблення економічної, соціальної та політичної кризи в державі, яке веде до позачергових парламентських виборів. Я послідовно голосував за недовіру уряду і буду далі наполягати на його відставці.

Народний депутат України Валерій ДАВИДЕНКО.

Один коментар