Народні депутати пообіцяли не забувати МенщинуУ Мені відбулися загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування району «Ради Менщини». До складу Асоціації входять Менська районна і міська ради, дві селищні та 19 сільських рад.

Життя-буття району

На зборах були присутні новообрані народні депутати Валерій Давиденко та Олександр Кодола (колишній перший заступник голови обласної ради, обраний депутатом в одномандатному виборчому окрузі №209).

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, що загинули в ході АТО.

Про соціально-економічний розвиток району розповів голова РДА Олександр Мисник.

– Звичайно, військові дії, заборони імпорту до Росії негативно вплинули на економічні показники і нашого району, – зазначив Олександр Петрович. – Основні виробники та наповнювачі бюджету – філія «Менський сир» та березнянські підприємства з виробництва м’яса птиці – практично не працювали у другому кварталі. Причина – торгові війни, стрибок долара. Зараз ситуація потроху налаштовується, знаходяться нові ринки збуту, вітчизняні партнери.

Дуже добре цього року спрацювали сільгоспвиробники: намолочено 111 тисяч тонн зерна, і це при тому, що збір кукурудзи ще не закінчено. Є й інші позитиви: завершено ремонт покрівлі будівель ЦРЛ, відкриваються дитсадки, заборгованості у бюджетній сфері та по енергоносіях не маємо.

Програма розвитку району на 2015 рік має багато планів, але без допомоги держави виконати їх усі буде неможливо.

У поляків добре, а у нас?

Про можливості реформування місцевого самоврядування розповів Макошинський селищний голова Валерій Кравцов. Валерій Михайлович поділився враженнями від поїздки до Польщі. За його словами, у сусідній країні навіть найменші територіальні одиниці мають широкі права, 80% усіх податків залишаються на місцях.

Тривогу у голів сільських і селищних рад викликає один із проектів майбутньої реформи самоврядування, за яким із 10 тисяч місцевих рад пропонується залишити лише 400. На Менщині, наприклад, тоді залишиться лише чотири: Менська, Макошинська, Березнянська і Стольненська. А чи зможуть жителі далеких сіл добиратися до рад за довідками чи за розв’язанням своїх проблем? Як вирішуватимуться питання із податками за землю, користування надрами та лісами? Подібних питань безліч.

Представник громадської ради при Менській РДА Сергій Трегубенко озвучив дві проблеми: освіти й існування малих шкіл та реформи місцевих засобів масової інформації.

– Ми всі давно чекаємо змін, – підвів риску, звертаючись до народних депутатів, Валерій Кравцов. – Розпочинайте роботу у Верховній Раді, приїздіть до нас, дивіться, як ми живемо. Давайте вже будувати Європу тут, а не заглядати за кордон до західних сусідів. Щоб усі побачили – нарешті прийшла влада, яка бажає змінити життя людей.

Донести тривоги

Народні депутати Олександр Кодола та Валерій Давиденко у своїх виступах зазначили, що більшість піднятих проблем їм відома, і вони докладатимуть зусиль для того, щоб у цей важкий час допомогти району їх вирішити. Валерій Давиденко, обраний по нашому 208-му округу, запевнив, що увесь вільний час витрачатиме на спілкування та допомогу місцевим громадам.

Підсумовуючи зібрання, голова районної ради Володимир Невжинський зазначив, що основною метою зустрічі було познайомитись та донести до відома народних депутатів ті тривоги та проблеми, що турбують територіальні громади. Він висловив сподівання, що дана зустріч є не останньою, а співпраця народних обранців з нашим районом буде плідною та тривалою.

Коментарі закриті.