З нагоди закриття у Мені виставки клаптикових картин народна майстриня України Тетяна Баженова навчала менських жінок, як творити чудеса зі шматочків тканини. Зібралися в районній бібліотеці, принесли ниточки, клаптики і давай чаклувати.

Ця привітна і світла бабуся-лоскутниця, як вона сама себе називає, із захопленням і радістю розповіла про свої творіння, історію створення кожної картини та незвичайні матеріали, з яких усе було вироблено. А потім перейшла до найцікавішого.

– Якщо ви хочете навчитися цьому мистецтву, то варто починати з квітів, – ділиться тонкощами свого хоббі Тетяна Олексіївна. – Сюжет зав­жди народжується сам. З чого почну – я завжди знаю, а чим закінчу – це загадка.

А ще вам поталанить, якщо матимете помічників, які б могли «свіжим» оком оглянути картину та порадити, що варто поміняти, що пересунути, прибрати чи додати. І коли вже загальний вигляд картини влаштовує, можна приметати клаптики маленькими стібочками.

– Варто тільки почати, а далі вас просто затягне у вир фантазії, – переконує майстриня. – А взагалі я б для натхнення радила спостерігати за небом – воно таке блакитне, чисте… І побільше спостерігати за природою, особливо за травами, деревами і всім, що зеленого кольору, – він дуже корисний для зору…

Коментарі закриті.