Накинувся з ножем на дільничногоУ Менському районному відділі управління МВС України в Чернігівській області працює 15 дільничних інспекторів міліції. Троє – у Мені, а 12 – по сільських (селищних) радах району.

Про це повідомила старший інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями райвідділу міліції Лариса Кулич.

Більшість дільничних інспекторів проживають у районному центрі, а адміністративних дільниць, які вони обслуговують, в кожного по декілька. І всі знаходяться на великій відстані одна від одної. Кожного дня дільничним інспекторам необхідно подолати десятки кілометрів, щоб вирішити питання по заявах та повідомленнях, розкрити злочини та припинити правопорушення.

Робота дільничного непроста й часто небезпечна. Наприклад, цього року дільничному інспектору Сергію Ральченку довелося залагоджувати конфлікт у родині менян. Заявниця поскаржилася, що її чоловік четвертий день пиячить і погрожує їй фізичною розправою.

На допомогу прибула група швидкого реагування у складі дільничного інспектора Романа Білика, інспектор ВДАІ Євгена Потійка та молодшого інспектора-кінолога Романа Голода.

Під час спілкування з працівниками міліції чоловік почав вести себе агресивно. А потім став погрожувати ножем і навіть замахнувся ним на одного із співробітників міліції. Правоохоронцям довелося застосувати до дебошира заходи фізичного впливу.

Протягом трьох місяців цього року дільничні інспектори районного відділу внутрішніх справ розкрили 11 злочинів. Велика увага приділяється боротьбі з самогоноварінням, пиятикою в громадських місцях. З початку року складено 257 протоколів за розпивання спиртних напоїв і появу в громадських місцях у п’яному вигляді. За виготовлення та зберігання самогону та апаратів для його виготовлення до адміністративної відповідальності притягнуто 176 осіб.

З приводу насильства в сім’ї до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи. Проводяться профілактичні бесіди з неблагополучними сім’ями, деякі родини постійно контролюються правоохоронцями.

Традиційно склалося, що саме дільничні інспектори першочергово є уособленням образу працівника міліції. За вчинками та роботою дільничного громадяни оцінюють діяльність правоохоронних органів загалом. І вірно, коли говорять, що дільничний – це «народний міліціонер».

Дільничний не лише бореться із злочинністю, а й створює у більшості людей відчуття захищеності. Населення має знати, що завжди може звернутися за допомогою до інспектора і розраховувати на розуміння та конкретну допомогу.

Коментарі закриті.