Григорій Фесюн (другий зліва) часто виїздив із колегами на підприємства міста і району, аби перевірити стан дотримання протипожежної безпеки. На архівному фото – перевірка на колишній міжрайбазі у Мені.

Фото з архіву Григорія Фесюна.

Григорій Фесюн – колишній начальник відділу держпожнагляду менської пожежної частини. Він уже 20 років на заслуженому відпочинку. Днями відсвяткував 70-річний ювілей, але й зараз чітко пам’ятає, як і вдень, і вночі рятувальники боронили Менщину від вогню.

– Найстрашніше було, коли від чиєїсь недбалості чи необережності гинули люди, –  розповідає Григорій Захарович. – За моєї пам’яті якось горіло авто по дорозі на Блистову. Я відкриваю дверцята – а звідти троє обгорілих. Страшно було! А у Пам’ять Леніна чадним газом отруїлися одразу троє в одній хаті.

Були й великі пожежі на підприємствах, у колгоспах. На заводі «Сільгоспмаш» загорілася двоповерхова будівля, а загасити її не було можливості – великий сніг тоді був. Пожежники ледве дісталися до Десни, аби води набрати, а там і річка снігом занесена. Наморочилися! Приміщення магазину встигли б врятувати, так ще одна халепа стала на перепоні: товстелезні, у палець, грати на вікнах. Так і не подужали ми їх розігнути, згорів магазин. Прикра пожежа через недбалість сторожа сталася колись у Бігачі в колгоспі: чоловік чиркнув у приміщенні сірником, спалахнуло усе миттю, загинули 600 овечок. Влетіло нам, пожежникам, тоді. А що ми могли вдіяти?

Ветеран-рятувальник згадує, як за часи його роботи в усіх селах району, у кожному колгоспі були побудовані пожежні депо, придбані спеціальні автомобілі, були організовані загони пожежно-сторожової охорони, а нині… Немає коштів у держави, майже всі колгоспи порозпадалися. Кому боронити людське життя?

Григорій Захарович каже, що його, пенсіонера, не забувають колеги, постійно вітають. Не оминають увагою й ветеранські організації міста та району, ось з ювілеєм привітали. Рідні, близькі влаштували йому на 70-річчя свято, а онук навіть мобілку подарував. Тепер колишній пожежник буде завжди на зв’язку.

Коментарі закриті.