Найпопулярніша картопля – рів’єра і тірас
У фермерському господарстві. Фото Миколи Ларченка.
Вона – найважливіше джерело вітаміну С, скарбничка вітамінів В1, В2 та каротину. Дані показують, що вживаючи її, можна задовольнити 11% потреби організму у білку і 12% – у фосфорі. Вона – це звичайна картопля.

Своїми рекомендаціями щодо вибору сорту «другого хліба» поділився з найближчою газетою керівник знаного у Менському районі і не тільки фермерського господарства Олексій Бутенко.

– Наше господарство займається насіннєвою картоплею на серйозному рівні, – каже Олексій Іванович. – Маємо паспорт, виданий Міністерством аграрної політики України, на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу, оригінального і елітного. На даний час пропонуємо до купівлі 11 сортів картоплі (багато сортів розпродали ще з осені – авт.). Усі вони мають свої переваги і особливості.

Найбільше користуються попитом ранні сор­ти рів’єра та тірас. Перший – виведений в Німеччині. Це дуже ранній високоврожайний сорт столового призначення. Картоплини виростають до появи фітофторозу. Має гарний товарний вигляд. Колір шкірки – світло-жовтий. Бульби ростуть великі, у середньому 10 штук під стеб­лом. Ця картопля стійка до Y-вірусу, скручування листків, картопляної нематоди, пар­ші.

Тірас – суто український сорт. Він виведений Поліською дослідною станцією ім. О.Засухіна і з 2002 року занесений до Реєстру сортів рослин, як оптимальний для Полісся. Має добрі смакові якості, вміст крохмалю – 14 – 16%. Стійкий до раку картоплі, картопляної нематоди, слабо уражається фітофторозом.

Дуже смачна і розвариста бетіна, яку ще називають «дочкою адретти», бо вона є продуктом розвитку саме цього сорту. Значну кількість прихильників мають ранні вінетта та моллі, середньостигла гала.

– Але, як кажуть, на смак і колір товаришів немає, – каже Олексій Бутенко. – Можемо запропонувати ще арозу, леваду, беларозу, нев­ську (її полюбляють на Харківщині), пікассо, роко (поціновується жителями Криму), розару, санте, серпанок, фантазію. Ціни за насіннєвий матеріал (залишилося лише насіння високих репродукцій) – від двох до трьох гривень за кілограм. Продаж здійснюємо від 20 кілограм (одна сітка) і більше. День, коли реалізується насіннєвий матеріал картоплі для населення, – субота.

Коментарі закриті.