Найгіршими містами України за рейтингом комфортності (якістю життя) є Слов`янськ та Харцизьк.

За повідомленням “Української правди. Життя” про це свідчать результати дослідження, які представив політолог, кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм аналітичного центру Universitas Олексій Якубін, якого цитує УНІАН.

За його словами, згідно з цьогорічними результатами дослідження “ТОП-44 якості життя великих та малих міст України”, найкращі міста України – Ялта, Калуш та Буча, найгірші – Слов`янськ та Харцизьк.

Всього у дослідженні було враховано 178 міст обласного значення. Їх розділили на 2 групи: великі – з населенням понад 50 тис. та малі – з населенням менше 50 тис. Під час проведення дослідження у липні-серпні 2011 року міста були розділені на міста-лідери – 22 великих і 22 малих міста, перспективні міста та міста-лузери (відсталі міста).

Дослідження проводилася у два етапи: перший (85% від отриманих остаточних даних) – оцінка міст на основі статистичних даних Держкомстату України, Асоціації міст України, відкритих даних тощо, другий – експертні опитування.

Якість життя у містах автори дослідження визначали, зокрема, за якістю екологічного середовища, медичних послуг, якістю міської соціальної та демографічної політики, якістю міської інфраструктури, інвестиційної та культурної політики міста, міської медіа-політики та ін.

До рейтингу 22-х найкращих великих міст України увійшли Ялта, Калуш, Івано-Франківськ, Бровари, Львів, Сміла, Чернівці, Одеса, Новоград-Волинський, Мукачеве, Коростень, Прилуки, Ізмаїл, Іллічівськ, Білгород-Дністровський, Дрогобич, Артемівськ, Феодосія, Дніпродзержинськ, Євпаторія, Мелітополь та Ніжин.

Найкращими за якістю життя малими містами України стали Буча, Острог, Трускавець, Березань, Алушта, Новий Розділ, Чоп, Васильків, Миргород, Яремче, Золотоноша, Новодністровськ, Володимир-Волинський, Фастів, Южноукраїнськ, Судак, Охтирка, Знам’янка, Лебедин, Вознесенськ, Старокостянтинів та Болехів.

Дослідження показало, що найбільша кількість великих та малих міст з високим рівнем якості життя в Україні розташована на Заході – 15 міст, на Сході таких міст лише 3, на Півночі – 9, на Півдні – 12, а в Центрі – 5.

“8 обласних центрів за набраними ними балами увійшло до списку перспективних міст – Чернігів, Житомир, Ужгород, Вінниця, Херсон, Черкаси, Луцьк і Суми” – повідомив Якубін.

Політолог зазначив, що 12 обласних центрів увійшло до списку міст-лузерів: Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Харків, Кіровоград, Сімферополь, Рівне, Донецьк, Миколаїв, Дніпропетровськ, Луганськ та Запоріжжя.

10 найгірших міст в Україні – Слов`янськ, Харцизьк, Костянтинівка, Алчевськ, Запоріжжя, Хуст, Луганськ, Красноперекопськ, Дніпропетровськ та Торез.

Згідно з дослідженням, найбільше міст-лузерів розташовано на Сході України – 4 у Донецький та 2 у Луганській області, 2 на Півдні і по 1 на Заході та в Центрі. В цей список не потрапило жодне місто з Півночі.

Якубін зазначив, що Київ автори дослідження у рейтинг не включали. Разом з тим 21 обласний центр та місто Сімферополь не увійшли до рейтингу, незважаючи на їхній офіційний статус “регіональних столиць” та відповідні ресурси, які вони мають у своєму розпорядженні.

Політолог відзначив деякі труднощі під час проведення дослідження. “Коли ми зверталися до Держкомстату, виявилося, що у них немає даних про кількість шкіл в Україні”, – підкреслив він.

 

Коментарі закриті.