У минулому році районний суд 200 разів накладав на порушників стягнення у вигляді громадських робіт. На кінець грудня на обліку міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції перебувало 29 таких осіб.

Любиш випивати – люби і працювати

За словами заступника начальника міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Володимира Андруся, в основному до громадських робіт засуджують людей за керування транспортними засобами у нетверезому стані. Найчастіше це покарання дістається водіям скутерів.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп’яніння тягне за собою накладення штрафу на водіїв від 2 550 до 3 400 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин чи адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.

Деякі порушники за рік встигли відпрацювати по два строки громадських робіт.

Працювати, платити, сидіти

– Яке стягнення застосувати до правопорушника, вирішує суд, – продовжує Володимир Миколайович. – В основному громадські роботи присуджують людям, які знаходяться у скрутному матеріальному становищі і не можуть сплатити штраф.

Громадські роботи мають відпрацьовуватися за місцем проживання. Зазвичай місцеві голови призначають роботу порушникам і контролюють її виконання. Найчастіше їх відправляють займатися благоустроєм.

Якщо порушник ухиляється від громадських робіт, то покарання може бути замінене. У минулому році вісьмом порушникам громадські роботи були замінені адміністративним арештом.

Коментарі закриті.