pavodokПід час паводку від Мени можуть бути відрізані такі села, як Остапівка, Червоний Маяк, Червоні Луки, Дубрівка, Дерепівка, селище Куковицьке та частина Слобідки. Підтоплення можуть зазнати Макошине та Гориця. В зоні впливу повені знаходиться близько 350 дворів та близько 650 людей, а ще 645 гектарів посівів, об’єкти енергетики та зв’язку.

Точних прогнозів немає
Рівень весняного паводку залежить від кількості снігу, промерзання та зволоження ґрунту, товщини льоду, інтенсивності сніготанення та інших чинників. Тому зробити точні прогнози ще неможливо. Проте старожили кажуть, що стільки снігу, як у цьому році, не було за останні 30 років. Тому паводок є серйозною загрозою.
Максимальний рівень води зазвичай припадає на 15 – 30 квітня.

Точні прогнози щодо очікуваного рівня води буть зроблені в найближчі дні, вважає начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення РДА  Сергій Леп’явко.

– Готуватися до паводку треба вже зараз, – закликає жителів району голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА – заступник голови райдержадміністрації Анатолій Олійник. – Необхідно зробити запас продуктів. Дітей бажано відправити до родичів. Людям, у яких є проблеми із здоров’ям, варто звернутися до лікарні, поки є можливість.

З питаннями, пропозиціями і скаргами щодо паводку можна звертатися до місцевих рад або безпосередньо до райдержадміністрації (телефон чергового – 2-14-45).

Потрібен пісок і човни

На попередження паводку виділено 17,5 тисячі гривень з районного бюджету. За ці кошти закуплено близько чотирьох тисяч мішків, півтори тонни бензину, повідомили «Нашому слову» в райдержадміністрації. Також зроблено запаси піску, але в недостатній кількості. Тож місцевим громадам треба самостійно подбати про забезпечення цим матеріалом.

Зараз в районі є три пороми: один в Куковичах і два в Макошине.

– Ми звертаємося до власників великогабаритних човнів з проханням допомогти органам місцевого самоврядування при можливій евакуації населення, домашніх тварин та майна, – каже Анатолій Олійник.

Можливе відключення газу

Газорозподільній станції, яка знаходиться по дорозі з Мени на Данилівку, весною загрожує підтоплення.
Якщо вода до неї добереться, то без газу може залишитися половина міста, повідомив голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА Анатолій Олійник. Раніше воду від об’єкта відкачували. У цьому році станцію вирішили підняти вище. Роботи можуть розпочатися вже наступного тижня. Під час їх проведення можливе тимчасове відключення постачання газу.

Знадобляться дренажні насоси

Викачати воду з погреба чи підвалу можна за допомогою дренажного насоса. Як з’ясувало «Наше слово», ціна на ці пристрої коливається в межах 400 – 900 гривень.

Якщо ж вас підтопило, а насоса ви не маєте, то на допомогу можуть прийти рятувальники. Райвідділ Головного управління МНС України в Чернігівській області надає платні послуги з відкачування води. Година роботи рятувальників коштує близько 330 гривень.

Щоб замовити послугу, треба написати заяву в райвідділі ГУ МНС та оплатити рахунок у банку. Телефон райвідділу 2-14-61.

Коментарі закриті.