Не пройшло і півроку, як бюджетний процес в Україні дістався фінішної прямої. Минулого тижня кошторис Менщини затвердили депутати районної ради.

Проект головного фінансового документу району, розроблений фінуправлінням РДА, передбачає загальний розмір доходів на рівні 89,5 млн. гривень, а видатків – 89,4 млн.

На освіту запланували спрямувати 36,5 млн., соціальний захист обійдеться у 22,4 млн., охорона здоров’я отримає 18,3 млн., а культура і мистецтво матимуть 4,9 млн. гривень.

Місцеве самоврядування коштуватиме бюджету 5,7 млн. гривень. У цю ж суму входить фінансування пожежно-сторожової охорони (ПСО). Проектом бюджету передбачалося виділити ПСО 348,9 тис. грн., аби з цієї суми фінансувати зарплати по Березнянській та Макошинській селищних, Локнистенській та Семенівській сільських радах та надання фінансової підтримки по Лісківській сільській раді в сумі шести тис. грн. Керівники інших територіальних громад, де є ПСО, зажадали фінансової підтримки і для них. Тож у кінцевому варіанті депутати передбачили ще 21 тисячу гривень на пожежну охорону Бірківки, Дягови, Киселівки, Кукович, Миколаївки, Осьмаків та Ушні.

Фізична культура і спорт району цьогоріч можуть розраховувати на 484,9 тис. грн.

Під час обговорення бюджету депутати райради зазначали, що практично всі кошти по галузях підуть на виплату заробітної плати та нарахування на неї, а також на оплату енергоносіїв. На розвиток фінансів майже не залишається.

Економити можна на автівках

За умов, коли перерозподіляти фактично нічого, постає питання економії районних фінансів. Вкотре депутати говорили про необхідність оптимізації мережі освітніх закладів. Закриття малокомплектних шкіл дозволило би вивільнити досить суттєві кошті, які можна було б спрямувати на покращення якості освіти. Однак у більшості випадків влада стикається зі супротивом сільських жителів. За законом, аби закрити школу, потрібна згода громади. Люди ж часто користуються принципом: хай хоч і маленька буде школа, але своя.

Є проблеми й у фінансуванні сільських дитячих садків. Через те, що деякі з них відвідують усього по п’ять – десять дітей, утримання таких дошкільних закладів стає надто дорогим задоволенням. Саме у зв’язку з малою відвідуваністю відчутно зменшено фінансування дитячих дошкільних закладів Семенівки, Синявки, Бірківки, Городища, Локнистого.

Прозвучала на сесії ідея зекономити кошти, переобладнавши автотранспорт бюджетних організацій та установ під газ. За підрахунками заступника голови райради Григорія Бирюка, це дало б змогу зекономити близько півмільйона бюджетних гривень.

Політика не пройшла

Фракція БЮТ запропонувала включити до порядку денного сесії питання «про засудження антинародних дій Верховної Ради». Малася на увазі ратифікація парламентом харківських угод між Україною і Росією про подовження перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Однак підтримали цю пропозицію лише 18 обранців. Це при тому, що сама фракція БЮТ є найбільшою в районній раді і налічує 22 мандати. Нагадаємо також, що блок «Наша Україна» має 14 мандатів, соціалісти – 12, регіонали – сім, блок Литвина – шість, партія національно-економічного розвитку України – п’ять, комуністи, блок «Не так!» і блок Костенка і Плюща – по чотири мандати.

На цій сесії депутатський мандат замість вибулого отримав дягівчанин Іван Бесикало, який обирався за списком районної організації Компартії.

Коментарі закриті.