Надія Дмитрівна відсвяткувала століттяНадії Половій зі Степанівки Бог подарував довгий вік. Минулого тижня вона відзначила поважний столітній ювілей, тож з цієї нагоди отримала і подарунки, і квіти, і привітання від Президента України.

Чи гостей багато?

Вітальну адресу від Президента Надії Дмитрівні зачитав начальник екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський.

Теплі слова довгожительці мовили також голова райдерж­адміністрації Анатолій Соломко, начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Роговенко, Волосківський сільський голова Олександр Любенко. Подарували бабусі теплий плед, ковдру, рушники, квіти.

– Соціальні ініціативи Президента України спрямовані на те, аби держава приділяла увагу кожній людині, яка її потребує, – зазначив Анатолій Соломко. – Сьогоднішній наш візит є тому підтвердженням.

Надія Дмитрівна вже 19 років як не бачить, гостей своїх не роздивилася, проте зраділа і спитала у сестри:

– Багато їх?

– Та багато, багато! – засміялася та.

Були на ювілеї й пісні: вітали довгожительку дівчата з місцевого клубу. Бабуся дуже розчулилася. З ліжка не вставала, ото так і сиділа, букети гладила, терпкий аромат осінніх хризантем вдихала.

Рідну душу шкода

Доживають віку сестри удвох. Олена Дмитрівна на 20 років молодша.

– Я у Степанівку заміж пішла, а Надя у Волосківцях так і жила, у садівничій бригаді працювала, родину мала, – розповідає. – Син її давно помер. А донька далеко, аж у Калузі мешкає, вже й сама прожила 77 років. Раніше їздила у гості, а тепер не змогла. Важко нам удвох, а що поробиш, жити якось треба. Хоч і непростий характер у сестри, а жалко живу душу.

Років п’ять Надію Дмитрівну онука доглядала, а потім дівчина купила хату й покинула бабу. Тож довелось забирати сестру у Степанівку. Уже восьмий рік отак живуть.

Ще й сусіду допомагає

– Ми кілька разів пропонували Дмитрівнам погодитися на обслуговування соціальним працівником, та вони ні в яку, – зауважує Володимир Роговенко. – Мовляв, самі упораємося.

– Але ж і сніг узимку відкидати, і город попорати, хлібину і до неї принести – усе вам допомогли б, легше б було, – звернувся Анатолій Соломко до Олени Дмитрівни.

– Та хіба я до магазину не дійду? – не погоджується старенька. – Городи діти помагають порати. Минулої зими сама сніг відкидала, а це чи вже й подужаю…

Олександр Любенко розповів, що ця мужня жінка ще й сусіду допомагає. Є у діда родичі, та не дуже він їм потрібен. З двома палицями пересувається старий, ледве раду собі дає. Тож Олена Дмитрівна узимку і топить йому, і їсти варить, сніг відкидає, влітку провідує.

Такі гени!

– Мати наша 94 роки прожила, – каже Олена Дмитрівна. – Та і сестри всі довгожительки. Нас п’ятеро дівчат у батьків було, ще брат. Батько – знаний на усе село кравець. Брат із війни не повернувся, а сестри пожили: ось Наді вже сто, мені 80, ще дві по 87 та 90 прожили. Тільки одна давно померла у 64. Отакий рід маємо!

Залишаючи привітну оселю, гості ще раз вітали довгожительок, а наостанок сказали:

– То ми до вас ще через 20 років приїдемо, меншу сестру зі сторіччям вітати!

Коментарі закриті.