сахнівка ленінівкаУ Чернігівській області перейменували 64 населені пункти і район, відповідно до законів про декомунізацію. Два місяці як стоїть новий дорожній знак біля села Сахнівка Менського району. Раніше село мало назву Ленінівка.

— Село перейменували четвертого лютого цього року, — розповідає Віктор Жима, сільський голова. — Точніше, повернули колишню назву. Придорожній знак біля повороту на село нам замінили безкоштовно працівники облавтодору. Це їх парафія. В селі знайшлися ентузіасти, які змінили назву і на меморіальному знаку перед в’їздом. Своїми силами склалися, колишню назву зняли, самі вирізали букви нової назви. З нержавіючої сталі.

— У Чернігівській області буде змінено 139 дорожніх знаків, утому числі і на автопавільйонах (зупинках), — каже Юрій Мартинов, зам по експлуатації «Чернігівоблавтодору». — Найперші придорожні знаки були встановлені у квітні у Ріпкинському районі. Потім — у Менському, Прилуцькому. Всього вже встановлено 87 знаків. Демонтовано і ждуть своєї черги ще 52. До кінця цього тижня плануємо їх замінити. Замовляли і виготовили їх у Києві. Як тільки всі роботи будуть закінчені, фірма виставить за них ціну. Приблизна вартість усіх знаків — 100 тисяч гривень.

12 травня Верховна Рада перейменувала місто Щорс на Сновськ. Вивіска «Ласкаво просимо до Щорса» ще стоїть.

— Спочатку ми замовили вісім табличок, щоб встановити при в’їзді у місто, за 3400 гривень, — говорить міський голова Сновська Олександр Медведьов. – Потім відмовилися від них, бо «Чернігівоблавтодор» нам видав безкоштовні. Встановлювали їх самі. Зміна знака «Щорський район» на «Сновський» теж лягає на плечі облавтодору. Поки це все ще у процесі. Єдине, що у нас не змінено, — табличка «Ласкаво просимо до міста Щорс». Цей напис з хорошого нержавіючого металу. Встановлювали десь вісім років тому. Дві літери зі слова «Щорс» нам не доведеться міняти. Наразі шукаємо хороший метал, щоб вирізати інші п’ять букв. Плануємо витратити десь чотири – чотири з половиною тисячі гривень.

Юлія Семенець.

Коментарі закриті.