Закінчились обмеження, пов’язані з весняно-літньою забороною на лов водних біоресурсів, 5 липня стартував сезон риболовлі на всіх водоймах Чернігівщини.

З початком нерестової заборони Чернігівським рибоохоронним патрулем на території Менського району викрито 26 порушень правил рибальства, з них – 20 грубих порушень із застосуванням заборонених знарядь лову. У правопорушників конфіскували 68 кг риби та 56 одиниць заборонених знарядь лову.

Чернігівський рибоохоронний патруль закликає рибалок не порушувати Правил любительського і спортивного рибальства, дбайливо ставитись до природи.

У літній сезон дозволено рибальство на водоймах загального користування – з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом при добовій нормі вилову не більше 3 кг, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Сувора заборона встановлена на вилов риби сітками, ятерями, павуками, екранами, драчами, остями та іншими новими знаряддями та способами лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства. За вилов риби електровудкою, вибухівкою та шляхом потрави риби передбачена кримінальна відповідальність з відшкодуванням всіх нанесених збитків.

Нагадуємо мінімальні розміри риб і водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями: білий амур – 40 см, білизна – 30 см, вугор – 50 см, в’язь – 28 см, головень – 24 см, короп – 25 см, лин – 20 см, лящ – 32 см, підуст – 25, плітка – 18 см, синець – 22 см, сом – 70 см, судак – 42 см, товстолоб – 40 см, чехоня – 24 см, щука – 35 см, рак – 10 см.

Про всі випадки порушення рибоохоронного законодавства цілодобово повідомляйте на телефони «гарячої лінії» Чернігівського рибоохоронного патруля: (099) 112-13-44 та (0462) 937-557.

Коментарі закриті.