Хоча літо вже до осені повертає, спека спадати і не думає. Усіх до води, мов магнітом, притягує. Добре, що Менщина на воду багата: вистачає річок, озер та ставків. Отже скупатися і відпочити є де. А от чи безпечний такий відпочинок? Щоб відповісти на це питання, працівники районного відділу Держтехногенбезпеки провели рейдову перевірку місць відпочинку на воді. Результати не дуже втішні…

– Справжній, а не «дикий» пляж потребує дуже серйозної підготовки і обладнання, – розповідає інспектор райвідділу УДІТБ в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Він повинен мати паспорт, погоджений відповідними службами; акт водолазного обстеження дна акваторії водного об’єкту; обладнаний сезонний рятувальний пост; стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді; обладнану прибережну територію з туалетами, роздягальнями та тіньовими тентами.

На території нашого району такий пляж лише один – в санаторії «Остреч», та й то не всі необхідні документи має. Але рятувальник з човном та необхідною амуніцією на час перевірки знаходився на місці, і дно обстежене, й територія облаштована.

Міське місце відпочинку на річці Мена таким похвалитися не може: берег трохи до порядку довели, а все інше…

– Наскільки дозволяють кошти, намагаємося підтримувати порядок на міському пляжі, – коментує заступник міського голови Юрій Стальниченко. – «Грибки» і лави підремонтували, пофарбували. Спеціально закріплений працівник проводить щоденне прибирання. Але організувати офіційний, повністю обладнаний усім необхідним пляж найближчим часом немає можливості. Адже в Програмі соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік видатки на його створення не планувалися.

А як же справи з якістю річкової води? Чи безпечно купатися, не маючи остраху підхопити якусь хворобу?

– Ми обов’язково відбираємо проби води та ґрунту в рекреаційних зонах у Мені та Остречі, – запевняє виконуюча обов’язки головного державного санітарного лікаря району Юлія Зеркаль. – Проби річної води на вірусологічне обстеження проводить обласна СЕС, ми ж виконуємо бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження. У цьому році якихось значних відхилень від норми не виявлено. Воду в районі міського місця відпочинку перевіряємо кожні два тижні.

А на Десні місць для відпочинку – кілька десятків кілометрів. Де захотів, там ставай і насолоджуйся природою. Звичайно, про безпеку говорити важко: під час рейду працівники райвідділу Держтехногенбезпеки проінструктували кілька груп відпочиваючих, роздали пам’ятки з безпеки поводження на воді, але ж це – «краплина в морі». Усі водойми попереджувальними знаками не обставиш, а обладнаних місць для купання просто нема.

– Ще раз хочу звернутися до всіх жителів та гостей нашого району, – говорить Євгеній Довгаль. – Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом та твердим і чистим дном. Щоб запобігти нещасним випадкам на воді, купайтеся краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Не можна пірнати у воду в невідомих місцях та після тривалого перебування на сонці. В жодному разі не заходьте у воду в нетверезому стані! Слідкуйте за поведінкою дітей та не залишайте їх без нагляду. Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Кожному слід пам’ятати – вода помилок не прощає.

Коментарі закриті.