Весняний розлив Десни цього року все ж перевершив прогнози. Старожили кажуть, що подібної повені не було з 1994 року. Деякі населені пункти області відрізані водою від «великої землі». У Менському районі порушене сполучення з Червоними Луками.

А якраз на Великдень під загрозою затоплення виявилося Макошине. Як повідомив «Нашому слову» у соціальній мережі Facebook Олександр Данильченко, рівень води у Десні стрімко підвищувався, по 15 – 20 сантиметрів на добу.

– Ми святкували у тещі в Макошине Великдень, – розповідає Олександр. – Коли вода сягнула небезпечної позначки, жителі і гості Індії (мікрорайон у Макошине, що прилягає до Десни – авт.) почали гатити берег, щоб стримати річку. Однак сили були не рівні. Залишалось чотири – п’ять сантиметрів і вода почала б затоплювати селище.

За словами Олександра Данильченка, макошниці зателефонували черговому райдержадміністрації та рятувальникам. І усі були приємно здивовані, коли через півгодини на місце приїхали перший заступник голови Менської РДА Володимир Василенко та керівник рятувальників Володимир Варуша.

– Оцінивши ситуацію, вони зрозумілі, що без техніки не впоратися, – каже Олександр. – А де знайти трактори на Великдень? І тут на допомогу прийшла керівник місцевого господарства Інна Єфименко. Вона знайшла трактористів і бульдозериста – Петра Бура, Володимира Бура і Анатолія Бреуса. Спільними зусиллями вдалося зупинити воду. Щире спасибі усім, хто, не зважаючи на святковий день, прийшов на допомогу людям.

За інформацією синоптиків, максимальний рівень води у Десні очікується 15 – 20 травня.


Усі фото Aleksandr Danilchenko

Коментарі закриті.