Мена святкувала Троїцю. Всю ніч і весь ранок йшов дощ, проте чи можуть примхи погоди стали на заваді масовому гулянню.

На Трійцю у менян щедра душа: столи ламаються від наїдків та напоїв, земля трясеться від танців, ділиться враженнями ЧЕline.

Гуляти на широку ногу меняни довели, що вміють: 15-ть років поспіль тут проходить відомий далеко за межами України Троїцький ярмарок.

Цьогорічний Троїцький ярмарок наймасовіший за всі часи існування, кажуть організатори. Від учасників не було відбою і місця усім ледь вистачило, аби у міському парку десь притулити свій курінь.

До речі, кожну громаду оцінювало журі, тож підготовка до ярмарку була серйозна: села дивували національним вбранням, піснями і унікальними стравами.

«Це гречані млинці. Їх роблять тільки у Синявці, це старовинний рецепт. З гречки їх роблять», — жителька села Синявка Наталія Руденко.

А біля цього куреня стояла найбільша черга: хлопці смажила кабана, якого менянам привіз народний депутат України Валерій Давиденко. М’ясоїдів безкоштовно пригощали смаженою свининою.

Офіційна частина ярмарку проходила на центральній вулиці Мени: всі громади, установи, організації, дитячі колективи пройшли колоною, аби їх побачили і гості ярмарку, і члени журі, які оцінювали і парад учасників.

«Я дуже вражений колоритною менською громадою. Мені у вас дуже подобається. У нас в Польщі ярмарки скромніші, ми не виставляємо курені, як от у вас сьогодні, ми не одягаємо своїх жителів у національний одяг, так як у вас кожна громада має своє національне вбрання. Супер. Я дуже вражений», — війт і гміни Домброва Мартін Барщиковський.

Хвилюючим був і традиційний конкурс українських страв – цьогоріч господині Менщини вигадували смаколики із сала.

«У нас і печене сало, і смажене, і торт у вигляді сала, тобто на любий смак», — член журі Сніжана Лисиця.

Хто веселився, а хто багатів прямо на наших очах. Бо побувати на ярмарку і не накупити гостинців додому не можливо. Торгувати до Мени приїхали кращі виробники і народні умільці з усіх куточків України.

Родзинкою цьогорічного Троїцького ярмарку був виступ відомого в Україні запального гурту «Лісапетний батальйон».

І не можна не сказати про гостинність менян, від якої знайомство з колоритною презентацією громад наша знімальна група завершила десь на п’ятому курені. Їсти і пити вже не мали сил. А Троїцький ярмарок тривав аж до вечора.

Коментарі закриті.