На трьох святах у Синявці частували вареникамиПрацівники культури села, учні і вчителі школи, вихованці дитсадка організували і провели для своїх односельців одразу три заходи.

Вінок слави Кобзарю

Цього року відзначається 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Тож 19 вересня зі сцени сільського закладу культури звучали пісні на слова видатного поета.

Онука секретаря сільської ради Зінаїди Рубан чернігівка Оленка вишила бісером художню композицію з портретом Тараса і представила її на виставку виробів народних майстринь. Й колишня учителька Раїса Барило разом зі своїми онуками вишила бісером чимало картин і композицій.

Пам’ять жива

Вітаючи земляків з 71-ою річницею визволення села, очільник територіальної громади Володимир Антоненко наголосив, що нині, на жаль, неспокійно на сході України, у зоні АТО воюють і хлопці із Синявки.

До обеліска Слави і пам’ятника Невідомому солдату молодь села поклала живі квіти і вінки. Усі присутні у залі хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих.

Линуть пісні зі сцени про Україну, Перемогу, матір, рідний край у виконанні дитячого вокального ансамблю, солісток Надії Костюхіної, Надії Ярошенко, Олени та Тетяни Сенько, жіночого ансамблю «Горлиця».

Працьовиті і талановиті

Саме такі люди живуть у Синявці. Місцева школа випустила за понад століття більше шести тисяч учнів, які стали генералами, журналістами, вченими, письменниками, хліборобами, лікарями. Про долі багатьох з них можна дізнатися у місцевому краєзнавчому музеї.

Нині у селі живе багато умільців, які є його гордістю. Олександра Яковенко і Таїса Кириєнко – неперевершені ткалі на кроснах. А Уляна Снопок у свої 78 років такий житній хліб випікає, що його аромат чути ледь не на всю Синявку.

Багато у селі гарних вишивальниць, умілих кухарок. Створено навіть клуб «Господарочка», члени якого влаштовують майстер-класи по приготуванню борщу, картопляних страв. А таких смачних та пахучих млинців-гречаників, мабуть, більше ніде в районі не готують.

У залі Будинку культури було встановлено кросна, прядку, організовано виставку старовинних рушників. Керівник клубу «Господарочка» Зінаїда Рубан розповіла про ткацтво, його секрети. Усі мали змогу помилуватися вишитою сорочкою, яку принесла Людмила Василенко. Виявляється, її бабуся у 1922 році у цьому вбранні виходила заміж. А рушники, котрим за сто років і більше, надала Любов Стародуб.

На святі села гідно пошанували найстарішу жительку Ганну Костюченко, котрій 14 жовтня виповниться 99 років.

Пісні, танці – усе було того дня у Синявці. Усіх, хто завітав на свято, пригостили варениками з яблуками, капустою, м’ясом, грибами, картоплею, сиром у сметані.

Кошти, виручені на заходах у Синявці, будуть передані для потреб української армії.

Коментарі закриті.