Земля – наше багатство, яке треба зберегти для нащадків
Ґрунтовий покрив, рівнинність території і агрокліматичні умови фізико-географічних зон Полісся і Лісостепу, в межах яких розташована Чернігівська область, визначають оптимальне природне середовище для ведення сільського господарства, пише Чернігівський Монітор.
Земельний фонд Чернігівської області станом на 01 січня 2014 року складає 3 190,3 тис. га, з яких 2 068,4 тис. га (64,8%) зайнято сільськогосподарськими угіддями, у складі яких рілля становить 68,3%, що свідчить про високе аграрне навантаження та розораність ґрунтів території. Це спричиняє їх деградацію, а саме погіршення властивостей, родючості і якості земельних ресурсів.
На території Чернігівської області намітилась досить складна ситуація, пов’язана зі зменшенням вмісту гумусу, рухомого фосфору, обмінного калію та азоту, масштабним проявом процесу підкислення, засолення і проявом ерозії ґрунтових ресурсів. Наведені дані свідчать про необхідність проведення природоохоронних заходів щодо збереження та підвищення продуктивності земельних ресурсів.
Державною інспекцією сільського господарства в Чернігівській області та Чернігівською філією ДУ “Держґрунтохорона” розроблено план спільних заходів на 2014 рік щодо покращання якісного стану ґрунтів, основними напрямками яких є:
• проведення агрохімічної паспортизації ґрунтів;
• здійснення контролю поповнення ґрунту органічною речовиною на землях сільськогосподарського призначення;
• здійснення контролю за станом внесення мінеральних добрив та станом хімічної меліорації ґрунтів;
• здійснення контролю за зміною показників якісного стану ґрунтів в результаті проведення господарської діяльності;
• здійснення контролю щодо впровадження сільгоспвиробниками проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь;
• здійснення контролю та аналізу стану виконання програми використання земель Чернігівської області на 2011-2020 роки.