images (2)Польщі не вистачає сезонних працівників з України, повідомляє польське інформаційне агентство РАР з посиланням на голову Асоціації польських садівників Мирослава Малишевського.

Українцям цього року важче поїхати на заробітки через проблеми з отриманням польських віз. “Ми хочемо, щоб вони приїжджали, а вони хочуть працювати в Польщі, але бар’єр – у консульствах”, – сказав Малишевський. За його словами, труднощі виникли у зв’язку з початком видачі віз в Україні через посередника. Повідомляє ТСН.

Малишевський зауважив, що створювалися “штучні черги” на подачу документів і вводилася додаткова оплата за прискорену видачу віз. “Часто у людей, які хочуть приїхати до Польщі на роботу, немає достатньо грошей, щоб зробити собі візу”, – заявив він.

Малишевський зазначив, що планує звернутися до польського Міністерства закордонних справ і до консульств в Україні з проханням створити окрему чергу для українців, бажаючих поїхати на роботу до Польщі. Також голова Асоціації польських садівників повідомив, що на сезонних роботах у садах в Польщі можна заробити від 1,65 до 1,9 євро за годину. Крім того, працівники одержують безкоштовне житло.

Нагадаємо, в 2012 році польські роботодавці вперше за останні 5 років скоротили кількість заявок на працевлаштування українців на 7% – до 224 тис. Раніше повідомлялося, що половина українських заробітчан вважаються нелегалами.

Коментарі закриті.