У 42 роки Ольга Пустовойт – мешканка Чернігова – вважала себе щасливою жінкою та мамою. На той час у неї були робота, родина. Більше того, жінка посміхаючись називала себе молодою матусею, бо в неї дві дитинки, а молодшій донечці тільки виповнилося 6 років. Але життя інколи готує й сумні «сюрпризи», так сталося й з нашою героїнею. У листопаді 2011 року дитячий садок, де працювала на той час Ольга, позбавили приміщення, жінку звільнили з роботи за скороченням штату.

Отже Ольга залишилася без роботи. Ті, хто стикався з подібним, знають, як важко жінкам з малими дітьми влаштуватися на роботу, а особливо за фахом. Тим більше, працедавці чомусь вважають жінок після 40 років не дуже гарними кандидатами на будь-яку посаду. Зазвичай їх цікавлять молоді, амбітні, без діточок.

Отже Ольга вимушена була зайнятися пошуком нової роботи. Йшли місяці, а пошуки не приносили жодного результату. Чернігів – місто невелике, та й посада логопеда зустрічається рідко, не є повністю затребуваною. Тому й працевлаштуватися нелегко. Навіть з вищою педагогічною освітою, яку має Ольга.

Ольга стала на облік у міському Центрі зайнятості. І доля їй ніби посміхнулася: у серпні 2012 року з‘явилася вільна вакансія вчителя-логопеда в одному з дитячих садочків Чернігова. Жінка зраділа, надіслала своє резюме та всі необхідні супровідні документи, претендуючи на дану посаду та маючи цілком слушні сподівання отримати роботу за фахом. Однак керівництво дитячого закладу відмовило їй в прийнятті на роботу, мотивуючи тим, що вона має малолітню дитину. А це – ризик, що Ольга може часто «ходити на лікарняні».

Жінка не погодилась з таким рішенням. Вона справедливо вважала, що така відмова є порушенням норм трудового законодавства. І звернулася за допомогою до Центру правової інформації та консультацій Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Діяльність Центру підтримує програма «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження».

Юристи Центру підготували декілька скарг на дії та бездіяльність керівництва дитячого садочка до Управління освіти Чернігівської міської ради, Територіальної інспекції праці в Чернігівській області та прокуратури Чернігова.

Завдяки таким діям, Управління освіти Чернігівської міської ради провело внутрішню перевірку, а прокуратура Чернігова видала припис щодо відновлення порушеного права заявниці. Як результат – вже у листопаді цього року Ольга вийшла на нове місце роботи у дитячий садочок.

Оксана Пастух. “Правовий простір”.

Коментарі закриті.