DSC_7325Патронажна медсестра Марина Колоток та завідувач Феськівського ФАПу Людмила Курдюк раді, що у них з’явилося нове медичне обладнання для прийому та відвідування пацієнтів. Фото автора.

У нашому районі за гроші міжнародного проекту Організації Об’єднаних Націй та зусиллями місцевих громад уже відремонтовані та вдосконалені фельдшерсько-акушерський пункт у Феськівці та сільська амбулаторія у Бірківці. На черзі – як мінімум ще чотири об’єкти.

– Із 2008 року у ра-йоні діє програма «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», – розповів «Нашому слову» заступник голови РДА з паливно-енергетичного комплексу, транспорту та зв’язку, будівництва і житлово-комунального господарства Анатолій Олійник. – Із 15 заявок, поданих для участі у проекті, наразі затверджено шість. Для участі у проекті потрібно підготувати величезну кількість документів, тож виконати такий обсяг роботи і отримати грант під силу далеко не кожній територіальній громаді.

За словами Анатолія Андрійовича, нещодавно був отриманий перший транш на ремонт приміщення Центру культури та дозвілля молоді в Киселівці (колишній Будинок культури), незабаром надійде друга «порція» коштів. Гроші витратять на комплекс енергозберігаючих заходів, зокрема, на ремонт покрівлі. Також вже отримали фінансування для закупівлі медобладнання у Чапаєвський ФАП.

Першими, хто «відчув смак» нового проекту, стали жителі Феськівки.

– Ми подали заявки на п’ять міні-проектів: потребували ремонту школа, ФАП, дитячий садок, необхідна була реконструкція системи водопостачання та вуличного освітлення, – розповідає сільський голова Микола Хареба. – Поки працюємо над ФАПом та дитсадком. Фельдшерсько-акушерський пункт відремонтували повністю: замінили вікна та вхідні двері, поклали лінолеум, вирівняли стелю, поклеїли шпалери, встановили новий котел. Переважну більшість робіт виконали зусиллями громади, загалом на суму понад 10 тисяч гривень. Тепер у ФАПі є водопостачання та водовідведення, закупили нове обладнання. Серед «обновок» – дитячі ваги, ростомір та пеленальний стіл. З’явилися також два столи для маніпуляційного та кабінету профілактичних щеплень, тонометри та фонендоскопи. У дитсадку незабаром мають замінити вікна та осучаснити систему опалення.

Інформаційна довідка

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було започатковано у вересні 2007 року. Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги Європейського Союзу та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Бюджет проекту складає 13 млн. 300 тис. євро.

Проект підтримує громади з усіх областей України у вирішенні найважливіших потреб їхнього розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їхнього потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив (міні-проектів) у наступних пріоритетних сферах:

* охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);

* навколишнє природне середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);

* енергозбереження (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії тощо);

* водопостачання;

* місцевий транспорт (подолання ізольованості у сільській місцевості).

Детальніше про проект можна дізнатися на Інтернет-сайті www.cba.org.ua

3655845

66558

Коментарі закриті.