Минулої осені сайт та електронні програми підприємства КП «Ліки України» атакували хакери.

Ймовірно, атаки направлялись із території сусідньої держави-агресора. Тоді на декілька днів робота підприємства майже зупинилась, але потім воно відновило роботу.

Як стало відомо вже пізніше, це була частина загального плану із дестабілізації роботи КП «Ліки України». Інша частина – із використанням замовних публікацій у ЗМІ та поширенням маніпулятивної інформації про загальну картину роботи підприємства. До цього навіть долучились певні депутати, частково адмінресурс і навіть деякі силові структури.

Кінцевою ж метою всього, як виявилось, була приватизація майна КП «Ліки України». Для цього, як розповів один із помічників народного депутата, ще восени одна з політичних партій виділила 20 мільйонів гривень. Втім, тоді, у жовтні 2018 року цей план приватизації не спрацював. Невдачею закінчилась і спроба вирішити це питання через керівництво комунального підприємства. Адже керівництво «Ліків України» принципово стало на бік колективу.

Тож кошти, виділені із так званої «партійної каси», пішли на організацію хакерських атак на підприємство і замовні публікації у ЗМІ. Решта коштів ймовірно осіли у кишенях виконавців.

Про факти та аргументи, озвучені представниками підприємства, депутатами обласної ради, читайте у матеріалі Часу Чернігівського «Все про скандал із КП “Ліки України”: факти, версії та коментарі сторін»

Іван МАКАРОВ

Публікується на правах реклами

Коментарі закриті.