Дільничними інспекторами райвідділу міліції з початку нинішнього року винесено 92 офіційні попередження про недопустимість вчинення насильства в сім’ї. Співробітниками райвідділу складено 81 адміністративний протокол за ст.173-2 КУпАП, 75 осіб, які вчинили насильство в сім’ї, стоять на профілактичному обліку, 38 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Протягом року порушено п’ять кримінальних справ за ст.125 Кримінального кодексу України (спричинення легких тілесних ушкоджень неповнолітнім) та одну кримінальну справу за спричинення тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості неповнолітньому.

Такі цифри наводить районний відділ УМВС України в Чернігівській області.

Як свідчить практика, близько половини сімейно-побутових конфліктів залишаються прихованими аж до моменту скоєння злочину. Тобто, потерпілі не бажають, а найчастіше – соромляться повідомляти про факти насильства в сім’ї або ж не вірять у можливість реальної допомоги з боку правоохоронців. Тому одним з основних завдань органів внутрішніх справ є протидія насильству в сім’ї, а також роз’яснення населенню, що приховування подібних фактів робить можливим скоєння таких злочинів і надалі.

Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого. За вчинення насильства в сім’ї передбачені адміністративна або цивільно-правова відповідальність.

Стаття 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного, або адміністративний арешт на строк до п’яти діб.

Повторне вчинення насильства тягне за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Якщо відносно вас або членів вашої сім’ї чи близьких родичів (знайомих) скоєно насильство, повідомляйте про такі випадки до райвідділу міліції. Телефони: 102, 2-15-63.

Коментарі закриті.