vidminХобі у Ірини Донець зі Стольного дещо незвичне. Більш за все дівчині подобається навчатися.

Краще букви, а не ляльки

–  Те, що моя Іринка не така, як усі діти, я помітила одразу,– каже мама дівчини. – Не гралася вона з ляльками, не дуже-то цікавили її й інші забавки. Ото знайде якусь газету і несе мені з проханням сказати, як називається та чи інша літера у заголовках.

Читати навчилося дівча рано. І коли Іра до першого класу пішла, то учителька зразу помітила у школярці зосередженість, уважність, серйозність.

– Вона нам одразу сказала, що Ірина добре буде вчитися, бо має велику цікавість до всього, –зауважує ненька.
Так воно і сталося. Ірина Донець захопилася шкільною наукою сповна. Її однаково цікавили математика і література, а в старших класах – географія, історія, іноземна мова.

Дівчину не можна назвати активісткою у шкільному житті.

– Я не належу до таких, бо зосередилась на одному – навчанні, – зізнається  вона. – Багато працюю над предметами шкільної програми. Часу на дозвілля практично не маю.

У районних олімпіадах Ірина Донець бере участь із шостого класу. А в дев’ятому спробувала свої сили з математики і англійської мови на обласній олімпіаді. Додому повернулася переможницею.

Фонтан удач

На святі останнього шкільного дзвоника у нинішньому році Ірині було вручено шість дипломів за перемоги у районних олімпіадах і три – у обласних.

– У Чернігові я посіла перші місця з англійської мови, економіки, української мови та літератури, – розповідає дівчина. – Могла би взяти участь і в олімпіадах з інших предметів, однак багато з них були заплановані на один день. А зима виявилася сніжною, морозяною, від чернігівської траси до Стольного дорогу погано розчищали, автобуси не ходили, то батьки вивозили мене конем на трасу.

Ще Ірина Донець представила командний проект «Культура паркового будівництва на території Стольного  та округи». Ця робота посіла перше місце в області. Її було також представлено в Києві на національному етапі конкурсу «Intel Еко-Україна 2010». Чернігівщина брала у такому заході участь уперше, і представляло її Стольне.

– Багато було нового і незнайомого у конкурсі, – каже дівчина, – однак цікаво і повчально. Я саме тут переконалася, що учителі нашої школи дають хороші і глибокі знання майже з усіх предметів, отож бажання навчатися поглибилося.

Нинішній навчальний рік для Ірини є останнім. Куди далі?

– Мені однаково подобається географія та іноземна мова, – зізнається дівчина, – але з майбутнім своїм конкретно ще не визначилася. Бачу себе десь у міжнародному туризмі.

Додамо, що менша сестра Ірини, дев’ятикласниця Інна, – теж відмінниця. Вона є активною учасницею лялькового аматорського театру «Коротунчики».

Коментарі закриті.